Szyfr Blackstone’a

Wydawnictwo: Albatros
The Blackstone Key
szyfr, piękna, rodzina,
shaloma

Anglia, rok 1795. Młodziutka i nadzwyczaj urodziwa Mary Finch otrzymuje zaproszenie od bogatego stryja, którego nigdy nie poznała i rusza do położonego na wybrzeżu Suffolku. To szansa na naprawę kulejących od lat stosunków rodzinnych. Niespodziewanie ekscytująca przygoda zamienia się w walkę nie tylko o honor rodziny, ale własne życie. Spotkany po drodze umierający mężczyzna przekazuje jej zegarek z inicjałami stryja i niezrozumiałe dla niej ostrzeżenie, wciągając dziewczynę w niebezpieczną intrygę szpiegowską. Mary odnajduje zaszyfrowane dokumenty. Kluczem do ich odczytania okaże się Kodeks Prawny Williama Blackstone'a.

[Albatros, 2010]

allison | 2011-05-02
Przeczytana: 2010 rok

Niestety, książka bardzo przereklamowana. Pomysł może i dobry, ale akcja dłuży się niemiłosiernie, jakby autorka uparła się, że książka ma mieć kilkaset stron.

Annika | 2012-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2012

Książka jest bardzo ładnie wydana i posiada zachęcające streszczenie fabuły na okładce. Niestety to jedyne jej walory. Akcja się dłuży, nic czytelnika nie zaskakuje, a i język autorki jest bez polotu. Uwielbiam nie tylko czytać, ale i posiadać książki, zwłaszcza historyczne. W tym wypadku zmarnowałam pieniądze.

Elżbieta | 2015-11-21
Przeczytana: grudzień 2013

Jest to przyjemna lektura na niedzielne, leniwe wieczory.
Przyznaję, że sama akcja jest w paru miejscach zanadto przeciągana i niektóre fragmenty bez wielkiego żalu wycięłabym z powieści, ale każdy wielbiciel tego typu literatury przebrnie przez nią bez trudu i przykrości.
Niewykluczone, że na mój pozytywny odbiór tej książki ma wpływ para głównych bohaterów, którzy najczęściej w niczym nie przypominają mitycznych herosów. Szczególnie moim ulubieńcem jest kapitan Holland, o którym praktycznie do końca powieści nie wiadomo na pewno czy nie jest czarnym charakterem, a który niczym ostatnia fajtłapa daje się uwięzić w jakiejś piwnicy, czy porwać praktycznie w biały dzień z londyńskiej ulicy. Tą swoją niezdarnością wzbudza moją ogromną sympatię. Pewnie dlatego, że w każdym innym romansie, czy powieści historycznej mężczyźni kreowani są na istnych supermenów. A chociaż znam osobiście paru fantastycznych facetów, to każdy z nich ma zalety i wady. Podobnie jak bohater powieści Rose...

Lekturoholik | 2015-10-25
Przeczytana: maj 2015

Książka jest przyjemna, dobra na spokojne, zimowe wieczory - historia dość ciekawa i napisana językiem, który nie razi ani swoją kunsztownością, która czasami wręcz utrudnia lekturę, ani przesadnie kolokwialnym.
Niestety miejscami lekko ciągnąca się akcja, choć z pewną dozą determinacji można przebrnąć przez dłużące się fragmenty i wciąż mieć dużo przyjemności.
Fabuła może nie nieprzewidywalna, ale mimo wszystko nie całkiem prostolinijna, poza tym ciężko wymagać od książki z podobnym opisem wielkiej odkrywczości. Jest intryga, jest młoda kobieta, jest mężczyzna - intryga zostanie rozwiązana, dziewoja uwolniona, a mężczyzna poślubiony, tak to najczęściej wygląda... A mimo to miliony kochają takie historie!

Nie mogę dać tej książce 10 gwiazdek, ale nie uważam jej za porażkę pisarską.
Jest przyjemna, czyta się łatwo i na pewno zajmie nieco czasu ;)

DeVi | 2015-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2015

Młoda nauczycielka borykająca się ze stratą jedynej rodziny oraz problemami finansowymi. Dziewczyna, która lubi czytać, interesuje się poezją oraz prawem. Umie wiele rzeczy, ale najważniejsza jest to, że potrafi myśleć. Nie sądziłam, że okładka, która wpadła mi w oko przez koronkowe dodatki do sukienki, może skrywać pod spodem naprawdę wartą polecenia powieść.

Anglia – XVIII wiek. Mary Finch rozpoczęła swoją podroż z akademii Bunbury do domu nieznanego przez nią stryja: Edwarda Fincha, zamieszkałego w Suffolku. W trakcie jazdy do gospody napotykają na drodze wypadek. Powóz zepsuty, a w rowie leży umierający mężczyzna. Towarzysze Mary zaproponowali pomoc poprzez...jazdę po doktora, nie myśląc o tym, że ktoś powinien zostać z rannym. Tak też dziewczyna pozostaje na posterunku odkrywając, iż mężczyzna posiada zegarek i papiery – ewidentnie należące do jej stryja. W gospodzie Pod Różą dowiaduje się, że niestety będzie musiała nadłożyć trochę drogi z powodu gonitwy koni. Wszelkie...

caroline2410 | 2012-11-19
Przeczytana: 15 listopada 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książkę może lekko się czyta, ale w pierwszej połowie nic się nie dzieje, a jak się już zaczyna coś dziać to książka się kończy. Nie podobało mi się urwane zakończenie. Liczyłam na to, że dowiemy się jak Mary urządziła się w White Ladies.

Sajuri | 2015-09-10

Jestem trochę zawiedziona tą książką. Do połowy pochłaniałam każde słowo, później akcja zaczęła mi się dłużyć. Byłam podenerwowana jej wolnym przebiegiem. Poza tym było zbyt mało mocnych wrażeń. Plus dla autorki za ciekawy temat inspirowany faktycznie wykorzystywanym w przeszłości szyfrem Blackstone'a.
Zaletą książki jest odwracanie uwagi czytelnika od podejrzanych bohaterów. Na początku, dzięki manipulacjom ze strony autorki nie ufałam dwóm mężczyznom, którzy okazali się później winnymi tej zbrodni. Z czasem jednak zmieniłam swój pogląd na tą sprawę, aby na końcu dać się lekko zaskoczyć biegiem wydarzeń. Podobał mi się udział głównej bohaterki w rozszyfrowaniu zagadki, aczkolwiek niektóre z jej zasług były lekko przesadzone. Jej odwaga nad którą rozpływali się bohaterowie, nie specjalnie była przeze mnie odczuwalna. Niewątpliwą zaletą książki jest brak całkowitej jednoznaczności bohaterów.
Niestety powieść nie wzbudziła we mnie większych emocji, na co liczyłam.

benia86 | 2013-01-30
Przeczytana: styczeń 2013

zanim sięgnęłam po tę książkę męczyłam się z pozycją dużo słabszą i może dlatego moja opinia jest pozytywna. Książka jest pisana bogatym językiem, bardzo obrazowym, pełnym "naleciałości" epoki. Fabularnie ciekawa, miejscami zabawna... czytało się szybko i przyjemnie :) wydanie tez przyjemne i dla oka i dla ręki ;) (tom dość okazały;))

moonriver86 | 2012-12-16
Przeczytana: 14 grudnia 2012

Niestety nudne, emocje jak na grzybobraniu, akcja wartka jak krew z nosa.
Nie polecam.

shenzi | 2013-03-11

A raczej niedoczytane...
przeczytałam ponad 250 stron a akcji w tym było może na 30 :/
Czekałam czekałam omijałam opisy i się poddałam nie doczekałam... masakra