Hitler dowódca wojskowy

Wydawnictwo: Bellona
Hitler military commander
Hitler, III Rzesza, Niemcy, wojna
historyczna

Jako Führer Trzeciej Rzeszy Hitler był odpowiedzialny za ustalenie niemieckich celów wojennych. Jako wódz naczelny sił zbrojnych od 4 lutego 1938 roku był również odpowiedzialny za ogólną strategię Wehrmachtu przyjętą do osiągnięcia tych celów. Książka "Hitler, dowódca wojskowy" bada kluczowe decyzje wojskowe Hitlera podczas drugiej wojny światowej i ocenia, jak dalece te decyzje były w świetle dostępnych w owym czasie danych wywiadu militarnie usprawiedliwione. Jako wojskowy, Hitler odniósł zwycięstwa, które wielu fachowców uważało za niemożliwe do osiągnięcia. Układał plany, które były śmiałe aż do granicy nierozwagi. Natchnął swych żołnierzy pewnością siebie, która przeprowadziła ich przez klęski i przeciwności losu, jakie załamałyby inne armie.

Kleksak | 2014-07-03

Bardzo dużo ciekawych informacji nt kulis podejmowania decyzji przez A.H.

elektrofumigator | 2016-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2016