Rzezie, masakry i zbrodnie wojenne od starożytności do współczesności

Tłumaczenie: Leopold Hess
Wydawnictwo: Bellona
War Crimes and Atrocities
bezpieczeństwo publiczne
historyczna

Autorki przedstawiają największe zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciw ludzkości - od starożytności do czasów współczesnych. Książka podzielona jest na siedem części poświęconych poszczególnym faktom lub ich sekwencjom. Każdorazowo przywoływane są okoliczności, w jakich doszło do zbrodni, jej przebieg, uczestnicy, ofiary oraz następstwa. Część pierwsza dotyczy czasów starożytnych; druga - średniowiecza i czasów wczesnonowożytnych; trzecia - epoki kolonialnej; czwarta - frontów II wojny światowej i okresu ją poprzedzającego; piąta - procesów wielkich zbrodniarzy wojennych. Część szósta zawiera opisy zbrodni w II poł. XX w., część ostatnia poświęcona jest konfliktom, które zakończyły się niedawno albo jeszcze trwają.

źródło opisu: www.ksiegarnia.bellona.pl

Adam Stecyk | 2016-10-26