Tamtego Lata na Sycylii

Wydawnictwo: Świat Książki
6,19 (336 ocen i 46 opinii)
tłumaczenie
Tulli Magdalena
That summer in Sicily
978-83-247-1299-1
Ag2S

Tosca Brozzi jest biedną wiejską dziewczynką, którą ojciec oddaje na wychowanie do pałacu Leo d'Anjou, jednego z ostatnich sycylijskich książąt. Upłynie kilka lat i między przepiękną Toscą a Leo wybuchnie gorąca namiętność. Opowieść o niebanalnym związku tych dwojga osadzona jest w realiach Sycylii - wyspy, na której bogactwo sąsiaduje z nędzą, piękno zmaga się z cierpieniem, urojenia rywalizują z rzeczywistością, a na życie zwykłych ludzi przerażający wpływ wywiera wszechobecna mafia.

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Tajemnica domu Helclów
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Ekspozycja
  • Pół świata
  • Podziemny labirynt
  • Oddam ci słońce
  • Zwykły człowiek
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Widok z nieba
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
  • Złączeni
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

7,91 (11 ocen i opinii)
Tajemnica domu Helclów
Jacek Dehnel , Piotr Tarczyński , Maryla Szymiczkowa

7,24 (67 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8,73 (15 ocen i opinii)
Zwykły człowiek
Graeme Cameron

9,33 (3 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

6,4 (10 ocen i opinii)
Widok z nieba
Clara Sanchez

6,7 (46 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

0 (0 ocen i opinii)
Złączeni
Carol Cassella

6 (3 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Gosia | 2013-10-07
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 06 października 2013

Kolejna już książka Marleny de Blasi. Tym razem autorka zabiera nas na Sycylię - wyspę odizolowaną, pełną tajemnic, z mafią w tle. Taka jest ta wyspa, tacy ludzie, którzy na niej mieszkają i taka też jest historia opowiedziana przez autorkę. Począwszy od trudnych początków podróży, muru nieufności miejscowych mieszkańców wobec obcych przez zdobycie tej porcji zaufania, która pozwoliła usłyszeć i spisać niesamowitą historię, która mogła przydarzyć się tylko tam. Jest to historia życia biednej dziewczynki oddanej na wychowanie do pałacu. Historia miłości, przemian gospodarczych i dalekiej, lecz ciągle obecnej w życiu Sycylijczyków mafii. Książka ma swoje słabsze momenty, ale ogólnie historia jest ciekawa, tajemnicza i wciągająca swoim klimatem.

Veronique | 2015-05-13

Poznajcie pełną wdzięku powieść, której akcja dzieje się na Sycylii. Na wyspie równie pięknej i interesującej co tajemniczej i niebezpiecznej. Nigdzie indziej lecz tutaj górskie miasteczka strzegą historii intryg jak czegoś drogocennego, a mafia żyje w cieniu spokojnych mieszkańców. Sycylia ma również wspaniałą kuchnię, z której słynie na całym świecie; i sławę miejsca, które obok Sardynii uważane jest za najpiękniejszą włoską wyspę.
Marlena i jej mąż udają się do sycylijskiej twierdzy, gdzie kobiety noszą czarne ubrania i ze spokojem plewią ogródek. Oboje jeszcze nie wiedzą, co ich czeka… Odkryją bowiem sekret prawdziwej miłości, która połączyła młodą, niezaznajomioną w konwenansach Toscę i księcia Leo.
„Tamtego lata na Sycylii” … Tą powieścią zaskoczyła mnie Marlena de Blasi. Jest to powieść dojrzała, napisana pięknym, przemyślanym językiem z niezwykłym przesłaniem opowiadająca prawdziwą historię miłości, która mnie zauroczyła. To niesamowite, jak Marlena oddała charakter XX...

keys | 2013-02-18
Przeczytana: luty 2013

Hmmm...w zasadzie to czytałam tę książkę na raty:) po około 1/4 odłożyłam bo wydawała mi się zbyt nudna i statyczna. Dosłownie nic się w niej nie działo, myśli uciekały mi zupełnie gdzie indziej, nie potrafiłam się na niej skupić.
Po kilku dniach dałam jej szansę i tutaj wielkie zaskoczenie z mojej strony. Akcja rozwijała się dokładnie od następnego rozdziału. Czytałam jednym tchem nie mogąc się oderwać.
Tym bardziej, że jest to piękna opowieść o miłości, Sycylii, na której bogactwo sąsiaduje z biedą, a na życie ludzi wpływa wszechobecna mafia.
Powieść błyskotliwa, trzyma w napięciu, także polecam i proszę sie nie zrażać nudnym początkiem.

Piękna i baśniowa powieść o miłości w sycylijskiej rzeczywistości w połowie XX wieku. Państwo de Blasi podczas niefortunnej podróży po włoskiej wyspie trafiają do.. raju :) Pięknej willi, dworku gdzie każdy może znaleźć miejsce do życia i pracy. Mieszkańcy żyją w rytmie pór roku, a czas wyznaczają posiłki i dzwony kościelne wzywające do modlitwy Anioł Pański. Nikomu niczego nie brak, obsiewają pola, zagajniki których plony ich karmią. Piękna willa, zniewalający ogród pełen pnących róż i magnolii, pachnąca ziołami ogromna kuchnia w której uwija się codziennie kilkanaście kobiet. Gospodynią tego niesamowitego miejsca jest Tosca, wychowanica księcia d'Anjou - piękna ale również tajemnicza jak każda Sycylijka. Spotykając się z nią każdego popołudnia autorka wysłuchuje historii jej życia, pełnego pasji i namiętności. Kto wie dlaczego wybrała ją sobie na osobę godną zwierzeń? Może przeczuwała.. tak, na pewno to wiedziała, że ona będzie gotowa przyjąć tę historię taką jaka jest. Z...

allison | 2011-08-14
Przeczytana: 13 sierpnia 2011

To moje drugie spotkanie z prozą M. de Blasi i jestem nieco rozczarowana. Wcześniej przeczytałam "Amandine" i powieść ta mnie zauroczyła.
"Tamtego lata na Sycylii" to - według mnie - książka bardzo nierówna. Ciekawe tak naprawdę są tylko opowieści, które snuje Tosca, chociaż momentami i one stają się nieco nużące. Niezbyt strawne natomiast okazują się rozważania autorki-narratorki.
Podobał mi się klimat książki, przesycony smakami, zapachami, kolorami. To na pewno jeden z atutów tej powieści, podobnie jak zaskakujące zakończenie.

Izabela | 2010-09-28

Książka opowiada historię Tosci, biednej dziewczyny, którą ojciec sprzedał na wychowanie do zamku, gdzie żyła jak księżniczka. Jej losy nierozerwalnie zostały połączone z ostatnim Księciem na Sycylii Leo d'Anjou. Książe, który wychowywał Toscę tak jak swoje córki w pewnym momencie pokochał ją ze wzajemnością. Dzieliła ich różnica wieku licząca 18 lat... Za sprawą Sycylijskiej mafii kończy się jednak szczęście Lea i Tosci.

Toscę poznajemy kiedy ma już ponad 60 lat i prowadzi specyficzny dom urządzony na pałacu, w którym mieszka kilkadziesiąt wdów i kilkunastu mężczyzn. Każdy ma swoje zajęcia i ciężko pracuje na całą zbiorowość.

Książka chwilami trochę mnie nudziła, chociaż nie powinna, bo opowiada dość ciekawą aczkolwiek miejscami przewidywalną historię.

Dużo w niej miłości, dobroci, odwagi, spełniania marzeń, a wszystko z piękną i niebezpieczną Sycylią w tle...

I na koniec zaskakuje... :)

papryka01 | 2015-05-01

Cudowna. Zakochałam się w Sycylii już dawno temu, a teraz dzięki historii Tosci i Lea moje uczucie do tej wyspy nadal jest wielkie. Trapani, Palermo, Noto, Agrigento piękne miejsca. Canolli pyszny przysmak z cudowną riccotą. Życie tam płynie inaczej niby szybciej, a jednak wolniej, spokojniej.
Z zapartym tchem śledziłam losy bohaterów łapczywie chcąc wiedzieć o nich coraz więcej. Byłam tam z nimi, dzieliłam ich radości i smutki, podziwiałam piękne sycylijskie widoki, smakowałam pyszne potrawy.
Un bellissimo libro!

Kama | 2011-03-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 01 marca 2011

Jest to trzecia powieść tej autorki, którą miałam przyjemność czytać. Powieść inna niż 2 pozostałe, ponieważ przedstawia ona historię nie Pani Marleny, ale Tosci, kobiety tajemnicznej, intrygującej, ale może od początku.
Akcja powieści rozgrywa się na Sycylii. Marlena amerykańska pisarka, przyjeżdża na Sycylię wraz ze swoim mężem- rodowitym Włochem, wenecjaninem. Spotyka się z nieżyczliwością tutejszych ludzi, jednak odnajduje miesce wysoko w górach.
Marlena zaprzyjaźnia się z księdzem, kktóry zaczyna opowiadac historię Tosci - kobiety, która w posiadłości pełni rolę głowy domu. Pewnego dnia pod magnolią zamiast księdza na Marlenę czeka Tosca. I zaczyna snuć swoją opowieść...o tym jak trafiła to zamku księcia, o tym jak była wychowywana, jak wyglądał jej dzień...z biegiem czasu poznajemy bardziej Tosci i paradoksalnie nie wiemy o niej nic.
Opowieść pełna miłości, mądrości, westchnień i uniesien. Obrazująca wielką niezłomność ducha, dobróc i niesienie pomocy ludziom biednym.
Z...

TroppoSensibile | 2015-03-15
Przeczytana: 15 marca 2015

"Każdy z nas jest tylko sobą, póki żyje".

"A kiedyś na targu zobaczyłam, jak Pan Brasini odnosi się do swojej żony. Nie potrafiłam sobie wyobrazić, żeby ojciec był taki miły dla mamy. Nigdy tego nie zapomnę. Oderwał się od pracy, obrócił się do żony i pogłaskał ją po po liczku, wielką, spracowaną dłonią. Przyciągnął ją do siebie i pocałował, tak jak to robią na filmach. Całowali się przez dłuższą chwilę, potem na nią popatrzył i uśmiechnął się [...]. Wszystko to doprowadziło mnie do odkrycia, że na świecie są dwa rodzaje mężczyzn[...]. Tac, którzy Cię przytulą i pocałują jak na filmie, i tacy, którzy nie zrobią tego nigdy przez sto milionów lat [...]".

Yelahiah | 2014-03-31
Przeczytana: 01 czerwca 2010

Bardzo wciągająca opowieść, usytuowana wśród pięknych krajobrazów Sycylii,piękna podróż w przeszłość i historia w której miłość miesza się z nienawiścią, gdzie reguły ustala mafia, gdzie wojna pociąga za sobą ofiary,gdzie podział bogaci-biedni wyraźnie wyznacza granicę w jakości życia, gdzie panują konflikty ,ale także chwile radości.To opowieść o kobiecej sile która wspierana miłością przekracza wszelkie granice.Polecam gorąco ....

Na półkach