Wspomnienia i refleksje

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Wiedzy Wojskowej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
Vospominaniâ i razmyšleniâ
II wojna światowa, Żukow
Feanor

Pamiętniki jednej z najważniejszych postaci z II wojny światowej. W wersji nieocenzurowanej nieocenione źródło historyczne.

Bartek | 2013-11-18

Książka o tym, jak Związek Radziecki rozgromił nazistowską Rzeszę i uchronił znaczną część ludzkości, w tym Polaków, od zagłady.
Zwycięstwo było możliwe dzięki bohaterstwu żołnierzy Armii Czerwonej i całego społeczeństwa ZSRR. Nie byłoby zwycięstwa nad faszyzmem, gdyby Armią Czerwoną nie dowodzili tacy dowódcy, jak Żukow.

Feanor | 2010-06-01
Przeczytana: maj 2007

Kobyła jakich mało, ale dla wszystkich zainteresowanych historią II wojny światowej pozycja obowiązkowa. W wersji bez cenzury pojawiają się smaczki, na przykład krytyka wielkiej czystki lat 30-tych.

Jazir | 2016-02-08
Na półkach: Przeczytane, Wspomnienia