II wojna światowa. Kompendium

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

II wojna światowa zaczęła się jako seria regionalnych konfliktów, które ostatecznie przerodziły się w konflikt zbrojny angażujący większość suwerennych krajów, istniejących w roku 1939. W ogólnoświatowej zawierusze zginęło ponad 60 milionów ludzi, co nadaje II wojnie światowej miano najtragiczniejszego konfliktu w historii ludzkości. Celem tego opracowania jest przybliżenie Czytelnikom wszystkich najważniejszych wydarzeń II wojny światowej. Liczne, kolorowe mapy przedstawiające kluczowe bitwy i kampanie pomogą umiejscowić opisane wydarzenia.

josisz | 2013-08-09
Skowoo | 2012-06-08