Książę oszustów

Cykl: Reporter kryminalny (tom 1) | Seria: Klub Srebrnego Klucza
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Miranda

Złodziej tożsamości. Zabójca, który bez powodu strzela do ludzi. Morderca podrzucający ciało na cmentarz. Kim jest książę oszustów? Książka Krzysztofa Kąkolewskiego to zbiór opowiadań inspirowanych jego bogatym dorobkiem reporterskim. "Jestem nie tylko czytelnikiem, ale i zbieraczem ciekawostek. Odkładam opisy pewnych niezwykłych spraw, które wydarzyły się naprawdę". Słowa otwierające tom...

Złodziej tożsamości.
Zabójca, który bez powodu strzela do ludzi.
Morderca podrzucający ciało na cmentarz.
Kim jest książę oszustów?

Książka Krzysztofa Kąkolewskiego to zbiór opowiadań inspirowanych jego bogatym dorobkiem reporterskim. "Jestem nie tylko czytelnikiem, ale i zbieraczem ciekawostek. Odkładam opisy pewnych niezwykłych spraw, które wydarzyły się naprawdę". Słowa otwierające tom pierwszy Reportera kryminalnego, Księcia oszustów, najlepiej oddają charakter opowieści kryminalnych zawartych w tej książce. Bohaterami nie są kolejni fikcyjni detektywi na tropie wyimaginowanej zbrodni. Tym razem historię opowie nam życie. A opowieści, które zdarzyły się w odległym, zdawałoby się, PRL-u, mogły wydarzyć całkiem blisko nas.

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/pl/

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/pl/

LadyBoleyn | 2011-07-17
Przeczytana: 04 lipca 2011

Uwielbiam czytać o poczynaniach detektywów, którzy uporczywie szukają rozwiązania zagadki. Zawsze w pewnym momencie następuje moment, kiedy prowadzący sprawę wpada na trop, dzięki któremu udaje się skierować przestępcę do zakładu karnego bądź też wyjaśnić dotąd nieznane zdarzenie. W rzeczywistości, najczęściej ten stan rzeczy wygląda inaczej i praktycznie nic nie przychodzi nagle. Krzysztof Kąkolewski jest reporterem, który nieraz prowadził śledztwo, mające na celu ukazanie tylko i wyłącznie prawdy. Jego bogaty dorobek reporterski został przedstawiony w pierwszym tomie „Reportera kryminalnego” – „Księcia oszustów”.

Książka to zbór opowiadań, w których nie odnajdziemy chociażby nuty fikcji literackiej. Krzysztof Kąkolewski, jak można przeczytać w krótkim opisie „Księcia oszustów”, odkłada pewne opisy spraw, które uważa za niezwykłe i wyjątkowe. Akcja przedstawionych śledztw miała miejsce w czasach PRL-u, a bohaterowie byli zwykłymi mieszczanami, którzy zazwyczaj nie wyróżniali...

Monika Góźdź | 2010-07-21

swietne prawdziwe hostorie bardzo dobrze opisane, czyta sie szybko z checia na wiecej

Jan | 2015-04-14

Ciekawe tylko jako tzw.świadectwo epoki.Asortyment przestępstw,działania Milicji Obywatelskiejdosłownie w rękawiczkach (inaczej nie było można) to dziśiaj anachronizmy.Jednak Kąkolewski pokazał i tu znany później pazur.

myggfa | 2016-11-06
Nikola | 2016-09-21