Spadający ptak

Wydawnictwo: Papierowy Motyl
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-62222-07-0
opowiadania

Spadający ptak to zaskakujący, tajemniczy debiut dziewiętnastoletniego Patryka Suchcickiego. Czytelniku! Zapoznaj się z historią niezwykłą, niemożliwą, nieprawdopodobną i wciągającą do ostatniej strony. Fabuła tej mrocznej książki dzieje się w Warszawie, ale Warszawie widzianej z zupełnie innej perspektywy. Bohater książki, Samotnik, mieszka domku na iglicy Pałacu Kultury. W jego życiu...

W jego życiu pojawia się tajemnicza Prostytutka, która znika po nocy spędzonej z nim. Samotnik postanawia wyruszyć na jej poszukiwania. Żeby ją odnaleźć, musi odbyć wiele wędrówek po naziemnej i podziemnej części wrogiego mu miasta, zmierzyć się z królem podziemi, zmarłą żoną, mrocznymi widmami. W tych podróżach może jednak liczyć na przyjaciół, choćby ekscentrycznego Pana Olę, pojawiającego się w dwóch zaskakujących obliczach.

Spadający ptak to tekst niezwykły i niebanalny. Nie pozostawi żadnego Czytelnika obojętnym.

Ipsylon | 2014-08-13
Na półkach: Przeczytane, Różne, Posiadam
Przeczytana: 13 sierpnia 2014

Ciekawa pozycja. Autor do samego końca bawi się z czytelnikiem, gra na emocjach, mąci koncepcję kolejnymi, mnie lub bardziej ważnymi wątkami. Przez cały czas towarzyszy nam surrealistyczna, lecz sugestywna (jeśli dobrze odczytałem) atmosfera z pogranicza jawy i niespokojnego, wielopoziomowego snu. Autor świetnie posługuje się metaforą, niedopowiedzeniami, odprowadza po Warszawie z zupełnie innej perspektywy, dążąc do finału.
Bardzo udany debiut. Książkę polecam!

Marylou | 2013-07-08
kaś | 2010-08-27