Słońce ma dziewięć promieni

Neun Strahlen hat die Sonne
83-7227-634-X
słóńce
Marta

Gertraud Sander jest z wykształcenia pedagogiem i współzałożycielką Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Raka w Kolonii, a przede wszystkim matką nieżyjącej już córki Sabiny, która w wieku 9 lat zmarła na rzadką, nieuleczalną niewydolność serca i płuc. Jak można poradzić sobie z porażającą wiadomością, że śmierć własnego dziecka jest bliska i nieuchronna? Dlaczego walczy się o życie tak niestrudzenie? Jak znieść najdotkliwszy ból związany z udręką i odejściem dziecka? Autorka traktuje czytelnika bez taryfy ulgowej, opisując dzień po dniu tragedię, jaką dotknęła jej rodzinę. Jest to opowieść o tym, jak nie wolno uciekać od nawet najbardziej bolesnej rzeczywistości, tylko świadomie ją przeżywać, i jak pozwolić śmiertelnie choremu dziecku na korzystanie z piękna życia do ostatnich chwil.

Anet | 2011-08-05
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione

Książka, w której opisane są uczucia, wrazenia, to jak mijają po kolei dni..chorej dziewczynki i Jej Rodziny.. Dzieci chore czują..czują, że zbliża się "ten" dzień, czują, że jest źle\dobrze..Są bardziej wrażliwe i "wyczulone"..ale za to i silniejsze. Jest w nich tyle radości, mimo choroby, mimo tego, iż wiedzą, że są śmiertelnie chore, że nie zostało Im wiele dni życia.. że nie będą mogły mieć nigdy własnych dzieci, założyć rodziny, etc..
Mimo wszystką są szczęśliwe i chcą by inni takze byli. Wiele rozumieją, są bardziej rozumne i odpowiedzialne od nas, "dorosłych" .. wiekiem. ;]
Tej książki nie da się opisać, trzeba ją po prostu przeczytać..

Ewa | 2010-09-06

Prawdziwa relacja matki, zmagającej się z nieuleczalną chorobą córki. Książka godna polecenia.

makapaka3224 | 2016-09-01
Ilona | 2015-12-27