Historia literatury rosyjskiej. Od początków do czasów najnowszych

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
83-04-04628-8
Ida

Znakomite kompendium wiedzy o literaturze rosyjskiej od początków piśmiennictwa do czasów współczesnych. Czytelnik znajdzie tu informacje o prądach ideowych i estetycznych, prezentację wybitnych twórców oraz omówienie ich najznakomitszych utworów. Obecne, drugie wydanie zostało poszerzone o część obrazującą główne tendencje i przeobrażenia w literaturze rosyjskiej od rewolucji październikowej do rozpadu ZSRR. Książka ukazuje także ważniejsze zjawiska i wydarzenia literackie wykraczające poza 1991 rok.

Sylwia | 2016-12-01
AgaPe | 2016-04-19