Córka kochanki

Wydawnictwo: Świat Książki
The Mistress's Daughter
978-83-247-0948-9
karola

Poruszająca, pełna humoru, a zarazem psychologicznej prawdy, autobiograficzna opowieść o rodzinie i poszukiwaniu własnej tożsamości. A.M.Homes miała trzydzieści lat, gdy oznajmiono jej, że pewna pani chce ją poznać i to jest jej... prawdziwa matka. Wkrótce już wiedziała: jest owocem potajemnego romansu młodej kobiety i znacznie starszego, żonatego mężczyzny. Jak potoczyły się losy jej prawdziwych rodziców? Co ma z nimi wspólnego? Czy ich poznanie zmieni gorące uczucia do ludzi, którzy ją wychowali?

betina360 | 2015-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

A.M.Homes bedac dorosla kobieta dowiedziala sie ze jest adoptowana. I ze do adopcji oddala ja mloda 22 letnia kobieta jej biologiczna matka. Ktora miala romans z duzo starszym zonatym facetem .Po wielu latach matka biologiczna prosi ja o kontakt i rozmowe dlaczego tak sie stalo ze ja oddala. Poznaje tez bilogicznego ojca do ktorego mimo iz jest podobna fizycznie. Ten prosi ja o badania dna. Okazuje sie ze jest napewno jej ojcem lecz ma swoja rodzine i nie bardzo stara sie przedstawic im swoja nieslubna corke. Dlatego tez jego corka zawsze czuje sie gorsza jako produkt dziecka romansu ktory byl ukryty a ktory po latach ujrzal swiatlo dzienne.

jusssi | 2011-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2011

Córka kochanki jest autobiograficzną powieścią A.M. Homes. Autorka znana jest z powieści o niezwykle chwytliwym tytule „Ta książka uratuje Ci życie” sama nie miałam przyjemności zapoznać się z tą pozycją.

Autorka w książce Córka kochanki poruszyła niezwykle trudny temat jakim jest adopcja.
Z założenia miały to być odważne, głęboko poruszające rozważania nad tożsamością i rodziną. Tymczasem przeczytałam historię kobiety, która w wieku 30 lat poznała swoich biologicznych rodziców i opisuje szereg kłębiących się w jej głowie uczuć. Jednakże z mojego punku widzenia, były to uczucia bardzo pobieżne, jakby autorka chciała zachować najintymniejsze szczegóły tylko dla siebie.

Książka składa się z dwóch części. W pierwszej poznajemy zarys historii głównych bohaterów oraz relacje między A.M. Homes, a jej biologicznymi rodzicami. W tej części zabrakło mi najbardziej opisu relacji z rodzicami adopcyjnymi, o których była tylko niewielka wzmianka, a przecież to oni ukształtowali to kim...

Caramel8981 | 2014-01-31
Przeczytana: 30 stycznia 2014

To chyba najbardziej nie ciekawa książka jaką czytałam. Pierwsze 50 stron mówi to samo, kontakty z Ellen, z Normanem. Potem się coś dzieje, matka nagle umiera. Później już nic. Nie wiem dlaczego pisarka napisała tą książkę. Rozumiem że chciała podzielić się z ludźmi przeżyciem, jakimś doświadczeniem w życiu ale powieść czyta się ciężko, ze znużeniem. Mimo to podziwiam autorkę że tyle w życiu przeżyła.

Klaudyna | 2011-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2011

Dawno żadna książka tak mnie nie zmęczyła. Ledwo przez nią przebrnęłam. Rozumiem, że temat adopcji łatwy nie jest, ale dlaczego autorka pisze o nim w tak ciężki sposób? Chce przekazać fakty i swoje odczucia, ale robi to w sposób tak chaotyczny, że przestaję wierzyć w jej szczere intencje. Część druga książki to tak naprawdę 'zapychacz'- żmudne wypisywanie nazwisk, listy pytań, kawałki z rodzinnego życia, fantazje. Nie wiem w czym ma to pomóc czytelnikowi, dla mnie nie wnosi żadnych informacji, nie wyjaśnia zadawanych przez autorkę pytań. Jeśli to zabieg celowy, to mnie nie przekonał.

Carmen | 2011-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2011

Książka bardzo nierówna. Pierwszą połowę fantastycznie się czyta natomiast kolejne jej części stają się coraz bardziej nużące. Na szczęście jej objętość jest na tyle mała, że wystarczy poświęcić jeden lub dwa wieczory aby zapoznać się z nią w całości :)
Nie wiem co powodowało autorką do jej napisania, ale mam wrażenie że jest ona swoistą psychoterapią dla autorki. Próbując odpowiedzieć sobie na pytanie kim naprawdę jest, szuka przodków zarówno swoich biologicznych rodziców jak i tych adopcyjnych. Żeby wiedzieć czy terapia była skuteczna trzeba wytrwać do końca :)

claudia | 2013-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2013

Bardzo zaskoczyła mnie ta książka, przeczytałam ją w jeden wieczór.Nie spodziewałam się, że historia dziewczynki ''sprzedanej jak towar'' tak mnie wciągnie.
Obiektywnie mówiąc pierwsza część książki bardziej mi się podobała, byłam ciekawa jak potoczą się losy głównej bohaterki, jak będą wyglądać jej relacje z biologicznymi rodzicami.
Druga część książki już nie była dla mnie tak łatwa i przyjemna, nudziły mnie trochę historie biograficzne, opowieści o przodkach itp.
Ogólnie uważam, że warto sięgnąć po tą książkę, dzięki niej zrozumiałam jak przeszłość oddziałuje to na nasze dalsze życie oraz jak ważne jest, aby znać swoje korzenie i pochodzenie.

Rinetka | 2011-03-01
Przeczytana: 13 lutego 2011

Książka pokazała mi przed jakimi dylematami stoją dzieci adoptowane które po latach poznają biologicznych rodziców, jak bardzo są rozdarte między biologią pochodzenia a uczuciem jakie znały od dzieciństwa. Nigdy nie sądziłam że jest to tak trudnym przeżyciem. chęć poznania swoich korzeni przez dziecko a równocześnie strach przed odrzuceniem nie tylko dla dziecka ale również dla rodziców .

agnieszkak | 2011-06-19
Na półkach: Biografie, Przeczytane
Przeczytana: 19 czerwca 2011

Pierwsza połowa ok,w miarę szybko się czyta aczkolwiek bez szału.. druga część książki ciągnie się w nieskończoność i jak dla mnie trochę strata czasu.

Lolek90 | 2014-09-09
Przeczytana: 08 września 2014

Jedna z niewielu książek, których nie zrozumiałam. Ale jak widzę, nie jestem w tym przekonaniu osamotniona.

Magdzik | 2011-03-19
Przeczytana: 18 marca 2011

Moim zdaniem książka ciekawa, niestety ciężko się ją czyta...