Powietrze i czerń

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
978-83-08-04342-4
poezja
Karol

Najnowszy tom poezji Piotra Matywieckiego Powietrze i czerń to niezwykle trafne komentarze naszej codzienności, ważne filozoficzne pytania i sugestywne obrazy, które poruszą wszystkich miłośników poezji. Wiersze z nowego tomu Piotra Matywieckiego mówią o doświadczeniach podstawowych. Podstawowych, a więc konkretnych, dostępnych prawie każdemu. Ale też: podstawowych, a więc zmuszających do...

Wiersze z nowego tomu Piotra Matywieckiego mówią o doświadczeniach podstawowych. Podstawowych, a więc konkretnych, dostępnych prawie każdemu. Ale też: podstawowych, a więc zmuszających do fundamentalnego namysłu, budzących zdziwienie, kierujących w stronę takich pytań, które stawiają filozofowie. Warto wejść w świat spojrzeń i myśli Piotra Matywieckiego. Jego nowy tom to poezja bardzo wysokiej próby.

Abdita | 2016-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2016