Thorgal: Giganci

Geants
mitologia nordycka
komiksy
Paweł

Dwudziesty drugi tom sagi o Thorgalu, kontynuujący historię z części "Korona Ogotaia". Thorgal, który stracił pamięć i znany jest teraz jako wódz piratów, Shaigan Bezlitosny, zostaje zdetronizowany przez swoich wojowników. Uciekając, dostaje się do Asgardu. Za wstawiennictwem Frigg, żony boga Odyna, najwyższy z niebian obiecuje przywrócić Thorgalowi pamięć, jeśli ten zdobędzie w krainie olbrzymów czarodziejski pierścień. Czy Thorgal wreszcie odzyska wspomnienia i odnajdzie rodzinę?

źródło opisu: https://swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,858.html

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,858.html

Czytając ten zeszyt miło było znów powrócić do tego baśniowego, mitycznego świata, do ogrodów Asgardu...
O wiele lepsze są historie, gdy nasz bohater musi stawiać czoła przeciwnościom losu i ludziom. O wiele łatwiej jest bowiem przewidzieć ich zachowanie i konsekwencje takich sytuacji. Walka z bogami to jak donkiszotowska walka z wiatrakami, żmudna, bezsensowna i nieprzynosząca efektów. Zresztą Thorgal doświadczył tego w tak wielu sytuacjach, że juz powinien o tym wiedzieć.
Ciekawa, niebanalna historia z happy endem. Polecam!

Betoniarka | 2018-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2018

Dobrze się w czasie zbiegło moje czytanie tego tomu z tym, że nie tak dawno przeczytałam mitologię nordycką, bo w tym tomie wiele z tej mitologii się przewinęło. No i wraca Thorgal. Będzie się działo.

Jowi | 2014-07-14
Przeczytana: 08 lipca 2014

..i w tomie 22 Shaigan nareszcie zmierza do odzyskania swojej pamięci i imienia. I znów mamy kolejny tom, w którym dużo fantastyki. Baśniowa opowieść o tym, jak Thorgal próbując odzyskać rodzinę, godzi się na układ z bogami: w zamian za bezcenny pierścień Draupnir, wszechpotężny Odyn pozwoli Thorgalowi znów zapisać swoje imię i stać się na powrót tym, kim był. Jednakże zdobycie pierścienia będzie niełatwym zadaniem, ponieważ Draupnir należy do króla Gigantów, a władca jest do niego bardzo przywiązany.. Tutaj mamy Thorgala trochę w roli Guliwera, trochę zagubionego herosa. Tom bajkowo-baśniowo-mitologiczny: te przygody także lubię, pomysłowe i nieoczekiwane zwroty akcji-kolejny plus dla duetu Rosiński-Van Hamme. Ciekawy i bardzo udany tom. Polecam! :)

Karolina | 2013-09-26
Przeczytana: 25 września 2013

Thorgal odzyskał pamięć tak po prostu – bez specjalnych fajerwerków i postanawia odzyskać rodzinę. Żeby tak się stało musi pójść na kolejny układ z bogami, co oznacza następną wyprawę pełną śmiercionośnych przeszkód. Teraz do krainy gigantów po ich wielki skarb, który niegdyś należał do Odyna. Akcja wciąż się rozkręca i wciąż nie wiemy czy, kiedy i jak Thorgal, Aaricia, Jolan i Louve znów będą razem. Wciągające!

Endriux | 2014-03-06

Album o klase gorszy od poprzedniego. Znów dużo fantastyki a to rzadko wychodzi serii na dobre. Jak dla mnie w tym momencie seria zaczyna zjadać własny ogon.

Ergo_sum | 2015-08-07
Przeczytana: 1989 rok

Pierwszy prawdziwy komiks mojej młodości (nie licząc Funky Kovala z Fantastyki). Super pomieszanie rożnych wątków i historii (łącznie z Dänikenem i wikingami). Świetna krecha i proporcje, fachowa robota.
Szkoda, że nie można się tam wrócić :-(

kol2 | 2012-01-02

Klasyk komiksu.