Thorgal: Słoneczny miecz

Wydawnictwo: Egmont Polska
L'épée-soleil
komiksy
Paweł

Osiemnasty tom kultowej serii fantasy rozgrywającej się w średniowiecznej Europie. Znów na arenie pojawia się podstępna Kriss de Valnor, która wcale nie umarła, jak wynikałoby to z zakończenia tomu "Między ziemią a światłem". A wraz z nią powraca niezwykła broń Ogotaia - tytułowy słoneczny miecz. Wpada w ręce żądnego władzy lokalnego władcy, który zaczyna terroryzować okolicę. Sprzeciwia mu się dzielny Thorgal. Ale czy sama odwaga wystarczy, by pokonać króla władającego bronią nie z tego świata? Pierwszy tom podserii, która kończy się albumem "Klatka" (nr 23).

źródło opisu: http://sklep.egmont.pl

źródło okładki: http://sklep.egmont.pl

Wkp | 2014-07-18

Thorgal opuścił rodzinę dla ich bezpieczeństwa, ale znów pakuje się w tarapaty. Najpierw ratuje dziewczynkę przed niedźwiedziem, a chwilę potem trafia w ręce złych ludzi i zostaje niewolnikiem...

Kolejny tom Thorgala i kolejny schemat. Rysunki udane, nawet bardzo, ale scenariusz nijak nie potrafił mnie wciągnąć, czy przekonać. Fanom się spodoba, ale cała reszta będzie rozczarowana.

książek: 2059

I z przeogromną przyjemnością powróciłam do tego tomu przygód Thorgala. "Słoneczny miecz" jest według mnie jedną z lepszych jej części. I znów Thorgal wplątuje się w kłopoty, opuściwszy rodzinę, podróżuje po odległych krainach i w jednej z nich znajdzie się w samym centrum konfliktu między miejscowym władcą Orgowem a banitami, chcącymi za wszelką cenę obalić okrutnego despotę. Jednakże nie jest to wcale proste, bowiem Orgow dysponuje bronią, tytułowym Słonecznym Mieczem, którego potędze nikt i nic nie może się równać. Thorgal zmuszony zostaje do zmierzenia się z władcą. Świetna historia, zgrabnie napisany scenariusz, wartka akcja i świetne rysunki pana Rosińskiego. Same plusy! Daje mocną 8 i POLECAM wszystkim ! :)

Karolina | 2013-09-25
Przeczytana: 21 września 2013

Thorgal i samotna przygoda. Do końca nie rozumiem decyzji o opuszczeniu rodziny – niby godna dobrodusznego wojownika, dla którego dobro najbliższych jest najważniejsze, a mimo wszystko jakoś takie…naciągane. Nie można jednak powiedzieć, że akcja się wlokła. Na pierwszej stronie Thorgal już ratuje małą dziewczynkę (jestem pewna że za 3-4 zeszyty odegra jakąś ważną rolę – jak to u Thorgala), a później zostaje schwytany i zniewolony, a po ucieczce z obozu pracy trafia niespodziewanie na kogoś bardzo znajomego. Zakończenie daje nadzieję na kolejne zeszyty układające się w spójny cykl, który będzie się ciągnął przez kilka następnych części. Mam nadzieje! Mimo wszystko jestem za dramatycznymi zakończeniami. Robią mi chrapkę na kolejne zeszyty.

Endriux | 2014-02-16

Thorgal na południu w rejonach Ukrainy. Pozycja troche wyższa względem wcześniejszego albumu. Kolejny raz ograniczono fantastykę. Najważszniejszy jest jedak powrót jednej dobrze znanej postaci.

Ergo_sum | 2015-08-07
Przeczytana: 1984 rok

Pierwszy prawdziwy komiks mojej młodości (nie licząc Funky Kovala z Fantastyki). Super pomieszanie rożnych wątków i historii (łącznie z Dänikenem i wikingami). Świetna krecha i proporcje, fachowa robota.
Szkoda, że nie można się tam wrócić :-(

dracoolla | 2013-08-22

Mój ulubiony komiks! Bardzo wciągająca, świetnie opowiedziana historia a do tego wspaniałe grafiki.

MadameShepard | 2014-02-14

Słaba część z niedorzeczną fabułą.

kol2 | 2012-01-02

Klasyk komiksu.