Wędrując przez równinę

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jest tu chłopiec". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Akademia Teologii Katolickiej
wiara
przygodowa
Franciszek

„Powieść opowiadająca o niewiarygodnych losach świętego Brunona. Bohater urodzony w arystokratycznej rodzinie saskiego grafa w Kwerfurcie wybiera życie duchownego i udaje się do szkoły w Magdeburgu. Przypadkiem losu staje się powiernikiem cesarza Ottona III. Razem z nim przemierza całą chrześcijańską Europę, będąc światkiem dworskich intryg i walki o wpływy nad nowo utworzoną metropolią w Gnieźnie. W końcu odwiedza Rzym, gdzie wstępuje do klasztoru Benedyktynów na Awentynie. W Italii przebywa również w pustelni św. Romualda w Pereum. Stamtąd wysyła pierwszych zakonników do Polski, którą ze względu na owianą tajemnicą osobę Bolesława Chrobrego, jest niezwykle zainteresowany. Po latach podróży sam trafia do Polski... Książka jest skarbnicą wiedzy o początkach państwa polskiego. Dzięki niej poznamy przyczyny mordu Pięciu Braci Męczenników, intrygującą postać Bolesława Chrobrego oraz historię życia świętego Wojciecha."

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: zdjęcie autorskie