reniak
Franciszek

"Sam wśród obcych" to zebrane w całość, cieszące się popularnością, utrzymane w sensacyjnej formie książki: "Niebezpieczne ścieżki", "Człowiek stamtąd" i "Droga z Monachium".

juryca | 2013-01-02
Przeczytana: 01 listopada 1978

Książka składa się z 3 tomów.W części pierwszej "Niebezpieczne ścieżki"(M.Reniak pracownik UB-prawdziwe nazwisko Strużyński)nawiązuje kontakt z resztkami oddziału "Wiarusy" dowodzonym przez Stanisława Ludzia "Harnaś".Dzięki pracy agenturalnej wciąga "Harnasia" w zasadzkę i pomaga w likwidacji całego zgrupowania.Część druga "Człowiek stamtąd" dotyczy roku 1950 i rozbiciu resztek oddziału Jana Dubaniowskiego "Salwa" dowodzonego przez Józefa Mike "Leszek".Reniak opisuje jak dotarł do oddziału i przyczynił się do jego likwidacji.Część trzecia "Droga z Monachium" opisuje pobyt autora w dywersyjnym ośrodku wywiadowczym na terenie NRF.

Justyna | 2016-10-20
Ratia | 2015-05-11