Okup nieboszczyka

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Pilgrim of Hate
83-7150-926-X
dona

Jest rok 1141, w Anglii nadal szaleje wojna domowa. Podczas bitwy o miasto Lincoln zostaje schwytany szeryf Shropshire. Wrogowie uprowadzają także króla. Konieczna staje się więc wymiana jeńców. Szeryf ma zostać wymieniony na młodego szlachetnie urodzonego Walijczyka, wziętego do niewoli w czasie napadu na żeński klasztor. Nim jednak dojdzie do wymiany, jeden z zakładników traci życie w tajemniczych okolicznościach. Na brata Cadfaela, który pierwszy dostrzega symptomy gwałtownej śmierci, spada obowiązek znalezienia jak największej liczby dowodów morderstwa.

LIDIA | 2016-10-11
Przeczytana: 2010 rok