Okup nieboszczyka

Tłumaczenie: Irena Doleżal-Nowicka
Cykl: Kroniki brata Cadfaela (tom 9)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Pilgrim of Hate
837150926X
dona

Jest rok 1141, w Anglii nadal szaleje wojna domowa. Podczas bitwy o miasto Lincoln zostaje schwytany szeryf Shropshire. Wrogowie uprowadzają także króla. Konieczna staje się więc wymiana jeńców. Szeryf ma zostać wymieniony na młodego szlachetnie urodzonego Walijczyka, wziętego do niewoli w czasie napadu na żeński klasztor. Nim jednak dojdzie do wymiany, jeden z zakładników traci życie w tajemniczych okolicznościach. Na brata Cadfaela, który pierwszy dostrzega symptomy gwałtownej śmierci, spada obowiązek znalezienia jak największej liczby dowodów morderstwa.

Raf_use | 2017-02-06
Na półkach: Ellis Peters, Przeczytane