Wilno w ich życiu, Litwa w ich twórczości

Wydawnictwo: Wydawnictwo Polskie
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
przewodnik, litwa, mickiewicz
Franciszek

Nie jest to typowy przewodnik. Książka ukazuje sylwetki wybitnych twórców kultury polskiej trwale związanych z Wilnem. Kochali to miasto, ten Kraj. Tu czerpali natchnienie, tu powstawały dzieła - perły kultury polskiej i światowej. Raz jeszcze przejdźmy ulicami Wilna, którego mury co krok przypominają nam sławnych Rodaków. Spróbujmy uświadomić zarówno Ich wielkość, jak też wielowiekowy...

Raz jeszcze przejdźmy ulicami Wilna, którego mury co krok przypominają nam sławnych Rodaków. Spróbujmy uświadomić zarówno Ich wielkość, jak też wielowiekowy dorobek kultury polskiej - tu zapoczątkowanej i rozwijanej. Niniejsza książka ma właśnie temu służyć.

Anna Maria | 2011-11-04
Przeczytana: październik 2011

Nie wiem do jakiej kategorii zaklasyfikowac tą książkę... Czy jest to przewodnik? A może poradnik? Może w jakieś części jedno i drugie, ale tak naprawdę chyba żadne. Jest to ciekawie napisana książeczka, którą czyta się w mgnieniuoka i myślę, że tak samo szybko wyrzuca z pamięci. Myślę, że warto ją znac, ale sylwetki naszych trzech wieszczów narodowych każdy Polak znac powinien DOKŁADNIE! A nie w pigułce, jak to zostały przedstawione w książce ;)

Gosia2709 | 2013-09-20
Przeczytana: 11 stycznia 2015