Łysiak fiction

Wydawnictwo: ALFA
science fiction, opowiadania
corrum

Zbiór opowiadań i esejów o tematyce science fiction:
* Animowanie
* Bóg szachów
* Cudowna lampa Aladyna
* Człowiek w "żelaznej masce"
* Dwa złote grochy
* Science-reality nr 44
* Wrzód

Roman Dłużniewski | 2016-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2016

Dobre opowiadania Łysiaka. Kiedy je czytałem, byłem bardzo zadowolony. Choć nie czytuję fantastyki to mi się podobało.

Elanesse | 2014-03-19

Pierwsza część książki to esej o życiu pozaziemskim i dwie inne wypowiedzi autora na ten temat, reszta to wymienione w opisie opowiadania. Podczas lektury kilku z nich można podziwiać klasyczną, łysiakową żonglerkę absurdem, humorem i elokwencją, pozostałe są zwyczajnie dobre, lecz nie wnoszą niczego nowego do świata SF.
Moimi ulubieńcami są "Katedra w piekle", "Bóg szachów" i "Animowanie".

wrublik7 | 2016-08-29
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 29 sierpnia 2016

nigdy nie podejrzewałam siebie, że po skończeniu szkoły przeczytam jeszcze kiedyś jakiś dramat w aktach, okazało się że tak,
kolejny raz przekonuję się że Łysiak lepiej i dowcipniej pisze w tematyce politycznej, te opowiadania o innych światach jeszcze mogą być, tematyka selekcji między mafioso sycylijskimi nie przypadła mi do gustu

Adam | 2016-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2016

Wróciłem po latach do tej książki (pierwotnie czytałem w 1987). Warto było. Polecam.

mind_mess | 2015-08-07
Przeczytana: lipiec 2015

Złe są kobiety ziemskie, prawda to.[...] Nie dość, że nam wielu Ziemian odbierają, każdy bowiem żonaty prosto do nieba trafia za doczesne udręki swoje, to i w piekle źle nam czynią.

KasiaBlack | 2013-08-06

Nie należy do moich ulubionych, ale na pewno do niej wrócę. Ulubionym rozdziałem była niewątpliwie "Operacja Waterloo".

| 2014-12-08
Przeczytana: 2005 rok