Howard Hughes

Howard Hughes
83-89632-00-4
howard hughes aviator
anulaat

Howard Hughes - milioner, pilot i konstruktor samolotów, producent filmowy. Jego ambicją było bicie rekordów lotniczych, zbobywanie najpiękniejszych kobiet i pomnażanie gigantycznego majątku. Wsławił się niezwykłą odwagą, ale z wiekiem ogarniało go coraz większe szaleństwo...

Hipek | 2016-08-08
Przeczytana: 2011 rok

Biografia Howarda Hughesa. Bohater to wizjoner lotnictwa jako pilot i konstruktor. Kinoman walczący z cenzurą ale i amant ówczesnego Hollywood. No i człowiek sukcesu, a w Ameryce oznacza to ogromną fortunę, która dysponował. Jednocześnie człowiek samotny i opętany fobiami. Mimo całego swego bogactwa i sławy, życie w dużej mierze spędził w zamknięciu otoczony przez współpracowników wykorzystujących jego lęki i tumaniących go narkotykami, aż w końcu zmarł samotny i doszczętnie zaniedbany. Z meta poziomu książka o tym co jest szczęściem, co daje nam spełnienie.

Dotka76 | 2010-07-11
Na półkach: Biografie, Przeczytane
Przeczytana: kwiecień 2009

Świetna biografia. Daje do myślenia: czy zaspokajanie pragnień daje szczęście. Czy szczęście to raczej to, co mamy w sobie. Portret nieszczęśliwego i samotnego - choć pełnego ludzi - życia. Koniecznie razem z rewelacyjnym jak dla mnie filmem "Aviator". Całość - genialne.

Anita | 2013-04-07
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Biografie
Przeczytana: marzec 2013

Gorąco polecam zapoznanie się z życiorysem Howarda Hughesa. Jest niewiele postaci, które zrobiły na mnie takie wrażenie jak on. Prawdziwy geniusz, pionier i miłośnik lotnictwa, kinoman zaciekle walczący z cenzurą i największy amant wczesnego Hollywood. Jednocześnie człowiek, który już od małego(przez postępowanie swoich rodziców)był w pewien sposób skazany na cierpienie, którego stopniowo coraz bardziej dopadała obsesja i germofobia, który miał sporo "brudu za uszami"(chociażby to w jaki sposób traktował wiele ze swoich kobiet) i ,który ostatnie lata życia, mimo całego swego bogactwa i sławy, spędził w zamknięciu otoczony przez współpracowników wykorzystujących jego lęki i tumaniących go narkotykami, aż w końcu zmarł samotny i doszczętnie zaniedbany.

Taka biografia daje wiele do myślenia na temat szczęścia, spełnienia, walki o marzenia, krótko mówiąc na temat ludzkiej kondycji i losu. I pewnie dlatego, mimo wielu występków i skaz charakteru, nie sposób Howarda nie polubić i nie...

| 2010-08-01

Smutna historia nieco szalonego, chorobliwie ambitnego człowieka.

notecreo | 2016-11-29
Na półkach: 2016, Przeczytane