Król Ameryki

Seria: Srebrna Seria
Wydawnictwo: Amber
The Sun King
dona

Nikt nie wie, jak Carl Galvin zdobył ogromny majątek. Tajemniczy multimilioner staje się szybko najważniejszą postacią waszyngtońskiego świata biznesu i polityki.
Kupuje najpoczytniejszą gazetę i na jej łamach prowadzi bezpardonową walkę i wyrachowaną dziennikarkę. Rywalizacja uczucia i ambicji doprowadza do dramatu...

Finkla | 2017-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2017

Stało na półce z kryminałami i thrillerami. Nie mogę zrozumieć, dlaczego książka tam się znalazła. Pewnie komuś Autor się skojarzył... Powieść opowiada o życiu waszyngtońskich dziennikarzy. Podejrzewam, że zawiera sporo wątków autobiograficznych. W końcu Ignatius pracuje dla "The Washington Post". Tematyka — życie elit finansowych oczyma pismaków — mnie w ogóle nie zainteresowała. Przekręty, ostentacyjna radość, przemyślenia na temat absolwentów Harvardu, rozważania, kogo by tu obsmarować w następnym numerze... — nuda. Silny wątek romantyczny też nie pomógł.

Przez kilkanaście kartek zastanawiałam się, w jakich czasach toczy się akcja. Prezydent ma poważne kłopoty, nie wiadomo, czy utrzyma się w Białym Domu — mogło chodzić albo o Nixona, albo o Clintona. Kiedy ta tajemnica się wyjaśniła, w książce nie zostało już nic frapującego.

Więcej marudzenia tutaj: http://finklaczyta.blogspot.com/2017/07/krol-ameryki-dziennikarska-obyczajowka.html

JackEden | 2017-01-28
alla29 | 2015-04-23