Zamki w Polsce

8 (9 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
83-213-3239-0
historyczna
czytelnik

Przez długi okres czasu dzieło to stanowiło jedyny, prawie kompletny zbiór zamków na ziemiach polskich i było swoistą biblią dla wszystkich miłośników zamków. Książka składa się z dwóch części. Pierwsza, ogólna opisuje ogólna historię tego rodzaju obiektów w Polsce. Natomiast druga stanowi katalog 458 obiektów. Wydanie drugie jest uzupełnionym i poprawionym wydanie edycji z 1974 roku.

sloniatko | 2017-06-13

W momencie publikacji książka ta stanowiła dzieło pionierskie w dziedzinie badań nad zamkami i przez bardzo długi czas nikt nie podjął się podobnego. W chwili obecnej zawarte w niej informacje w dużej części się zdezaktualizowały lub też pozyskano nowe dane zmienieniające postrzeganie budowli. Jego "nową" wersją jest "Katalog Zamków w Polsce".
Ze względu na swoja fundamentalną rolę w kastellogii pozycja ze wszechmiar warta wyróżnienia.

Jakub | 2014-12-26

Najlepsza książka o zamkach Polskich. Zawiera opisy zamków, których już nie ma, które są w ruinie i które są zachowane w całości. Książka zawiera najwięcej informacji o zamkach polskich . POLECAM!!!

TOMek | 2015-11-07
Na półkach: Przeczytane, ULUBIONE