Niebezpieczne ubezpieczenia

Wydawnictwo: Von Borowiecky
polityka, gospodarka
Łukasz Kuć

Zbiór publikowanych i niepublikowanych tekstów o wpływie ubezpieczeń, a w szczególności ubezpieczeń społecznych na rozwój społeczeństw

| 2014-01-05

Książka często wymaga wzmożonego skupienia, ale jej treść jest warta polecenia. Alternatywne spojrzenie na kwestie ubezpieczania się oraz analiza tego zjawiska przez pryzmat obowiązkowości.

Krzysztof1993 | 2016-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2016

Rzeczowość argumentów jest dla mnie niezmiernie ważna, aczkolwiek sposób ich przekazania nie może być toporny. Chociaż pan Janusz Korwin-Mikke wykazuje się wręcz żelazną logiką oraz przenikliwością, to ów tytuł akurat czytało mi się bardzo ciężko. Myślę, że wpływ na to mogły mieć dość liczne dygresje. Niemniej jednak warstwa merytoryczna jak najbardziej godna polecania i przychylam się do konstatacji, iż ubezpieczenia są doprawdy niebezpieczne.

Janusz Korwin-Mikke przedstawił bodajże argumenty przeciwko wszystkim możliwym ubezpieczeniom. Jednakże rakiem, który obsiadł nasz kraj, są szczególnie nieszczęsne emerytury. Wszystkie inne to przy nich naprawdę małe pikusie, choć również mają zły wpływ na procesy gospodarcze. Paradoks emerytur polega na zasadzie, że młode, proinwestycyjne pokolenie, które ma naturalną chęć do dorabiania się, musi pod postacią horrendalnych podatków, (głównie obciążających pracę) utrzymywać starsze pokolenie bardziej skłonne – z naturalnych powodów – do...

| 2014-10-24

Jedna z najlepszych książek JKM. Czyta się lekko, bardzo przystępnie napisana, w sam raz dla przecietnego zjadacza chleba. Polecam.

Reakcjonista | 2014-12-25
Przeczytana: 2012 rok

Od paru lat jestem sympatykiem Pana Mikke, głosuję na jego partię i czytam co tydzień jego wspaniałe felietony w „Najwyższym Czasie!”, ale niestety ta książka w ogóle mi się nie spodobała. Przesłanie jest bardzo dobre, ale styl zbyt entropiczny.

Pan Janusz jest wspaniałym felietonistą i oratorem, ale jeśli chodzi o książki to polecam spokojniejszą rękę Pana Michalkiewicza.

Davicci | 2016-07-07
ducee | 2016-04-13