Stróż brata mego

Tłumaczenie: Maciej Słomczyński
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
My brother's keeper
Joyce, Ulisses, Finnegans Wake

Niedokończona powieść Stanislausa Joyca stanowiąca biografię jego sławnego brata James'a. Czytelnik może przekonać się, jak wygląda życie u boku dorastającego przyszłego pisarza, wielkiego artysty, życie w jego cieniu ale też w blasku jego sławy. Centralną postacią jest tutaj autor Ulissesa, ale naknąć się można na wiele ciekawych faktów nie dotyczących go bezpośrednio a mimo to mających spory wpływ na jego podejście do literatury i twórczość.

PetyrJ | 2014-12-15
Przeczytana: 03 stycznia 2015