Rycerze i zamki

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Publikacja odkrywa wszystkie aspekty życia rycerzy oraz tematyki związanej z zamkami. Tekst uzupełniają współczesne fotografie oraz mapki, które pozwalają zrozumieć, jaką rolę zamki i rycerze odgrywali w minionych stuleciach.

Magnus Dux | 2013-07-16
Przeczytana: sierpień 2013

Genialna książka! Swoisty kodeks średniowiecza! Świetnie wydana i opracowana historia rycerstwa - od początków, przez rozkwit, aż po zmierzch - autorstwa Iana Barnesa.Ale to nie wszystko co zaproponował autor. Moim zdaniem jedna z najlepszych pozycji poruszające tak rozległe tematy - historię, rycerstwo, obyczaje, kulturę, sztukę, historię fortyfikacji, heraldykę. Dodatkowo świetna oprawa i wydanie pełne zdjęć, schematów, ikonografii i innych dodatków zaproponowane przez wydawnictwo Bellony tworzą z tego opasłego tomiska swoisty kodeks średniowiecza !

Lord

palladyn | 2013-08-10

Polecam świetna pozycja połączenie albumu i solidnego opracowania historycznego tematu rycerz rycerskość zamek. Świetnie nadaje się na prezent nie tylko pod choinkę

Pyro | 2016-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2016