Suma wszystkich smutków

Seria: Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty
Wydawnictwo: Elf
Liwia

Ashley akceptuje to, że żyje inaczej niż jej rówieśnicy. Dopiero po przyjęciu urodzinowym przyjaciółki, na którym poznaje Patricka, zaczyna tęsknić za życiem, jakie wiodą jej koleżanki i koledzy. Czy uda jej się przekonać matkę i ojca, że mimo tragedii, która rozegrała się w ich rodzinie, ona również ma prawo do szczęścia i radości? I czy Patrick okaże się chłopcem, dla którego warto było podejmować tę próbę?

theperkss | 2011-04-13
Przeczytana: 12 kwietnia 2011

Świetna książka !!
Opowiada o 17 letniej Ashley, która przez śmierć swojej siostry nie prowadzi już tego samego życia co przed 3 laty.
Dziewczyna poznaje Patricka na urodzinach swojej koleżanki i okazuje się że jest w nim zakochana a ta miłość jest odwzajemniona przez chłopaka.
Rodzicom nastolatki trudno jest się z tym pogodzić bo boją się że i ją też stracą !

Czytając tę książkę ani razu nie wahałam się "czy może zacząć czytać co innego ?!" iż jest tak ciekawa i wciągające że po prostu nie mogłam się doczekać.
Polecam wszystkim ! :)

No więc tak. Uwielbiam książki z serii: Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty. Znałam już tą serię, więc postanowiłam sięgnąć i po nią. Jakoś nie wiązałam zbytnich nadziei z tych książką. Okładka mi się nie podobała, historia wydawała się jako taka... Ale wystarczyło, bym przeczytała pierwszą kartkę... I się zakochałam.
Powieść jest o dziewczynie, która jest tak naprawdę cieniem ( według mnie ). Nigdy nie chodzi na imprezy, nie ma wielu znajomych, ubiera się na szaro. Wszystko się zmienia, gdy poznaje Patricka. Jest nim oczarowana, zakochana od pierwszego spojrzenia. Pod jego wpływem zmienia się. Zaczyna nosić jaśniejsze ciuchy, rozpuszczone włosy jest radosna i promienna. Ale wszystko psują rodzice, którzy nie dopuszczają do siebie myśli, że Ashley umawia się z nieznajomym. Co wydarzyło się w rodzinie Ashley? Jaki sekret skrywa Patrick?
Wszystko znajdziecie w tej książkę. Polecam, na ciemne wieczory, gdy jesteście smutni i nie wierzycie w siebie. Łatwo się ją...

sztuku | 2011-05-01
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 01 maja 2011

''Suma wszystkich smutków'' to książka ze znanej serii. Uważam ,że te książki są godne uwagi. Niby takie krótkie ale ich przekaz jest bardzo naturalny. Myślę ,że autorzy książek z tej serii piszą historię z życia wzięte. Może nie wszystkie ale większość na pewno. :)

Książka ''Suma wszystkich smutków'' jest napisana bardzo lekko i łatwym językiem. Czytając ją miałam mętlik w głowie. Niby książka wspaniała ale też trochę smutna. Ogólnie książka jest prosta i krótka. Jeśli nie macie nic ciekawego do roboty możecie sięgnąć po tą pozycję.

Główna bohaterka 17-letnia Ashley straciła 3 lata temu swoją siostrę Natashę ,która przedawkowała narkotyki. Jej rodzice nie mogę się z tym pogodzić i uważają wszystkich w koło za winnych śmierci ich córki. Teraz bardzo boją się o swoją Ashley i kontrolują jej wyjścia do znajomych i ich świat wygląda smutno i szaro. Ashley poznaje Patricka do którego rodzi się miłość. Kto był winny śmierci Natashy? Czy rodzice Ashley w końcu zaczną żyć...

mida189 | 2011-06-29

Książka jest naprawdę rewelacyjna. Czytałam ją jakieś dwa lata temu, ale czasami do niej wracam.

Historia 17-letniej Ashley, która po trzech latach smutku znalazła miłość jest naprawdę wzruszając i dająca do myślenia.

Nie chce zdradzać zbyt wiele szczegółów dotyczących książki, ale naprawdę gorąco polecam. Nie jest długa, ale porusza kilka ważnych tematów.

Naprawdę jeszcze raz gorąco wszystkim polecam :)

Bardzo podobała mi się ta książka. Polecam ;)

Alicja | 2011-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2011

Podoba mi się!:)

anettbya | 2012-05-05

Jest to jedyna książka która przypadła mi do gustu z całej serii. Spodobała mi się tematyka. Śmierć siostry, dziwne znajomości, podejrzany chłopak. Książka lekka w czytaniu. Przeczytałam ją chyba w 3 h.

misiaa96 | 2010-06-07
Przeczytana: 05 czerwca 2010

świetna książka. Przeczytałam ją jednym tchem. Polecam wszyskim dziewczynom w wieku od 12 do 17 lat.

mylnedecyzje | 2013-01-20
Przeczytana: 19 stycznia 2013

książka bardzo dobra, dobrze się czyta w zimowe wieczory.

olga515300 | 2014-07-07

Prosta, leciutka, idealna na wakacyjny wieczór :)