W okopach Stalingradu

Wydawnictwo: Czytelnik
В окопах Сталинграда
historyczna
artemis

Autor tej książki, uczestnik m. in. bitwy stalingradzkiej wrócił z wojny w randze kapitana i z rękopisem gotowej powieści. "W okopach Stalingradu" została wydana w 1946r. Jest uważana za jedną z najlepszych powieści o wojnie, pozbawioną sztucznej patetyki, szczerą i do bólu prawdziwą.

W 1973r. Niekrasow został wykluczony z partii za liberalne wypowiedzi i w 1974 udał się na emigrację.

Bartek | 2015-01-07

Bitwa stalingradzka przedstawiona przez frontowego żołnierza. Ciągły ostrzał artyleryjski, bombardowanie, odpieranie szturmów wroga i własne szturmy. Walki pozycyjne w okopach. Wszechobecna śmierć i ciężkie rany. Autor nie tylko wiernie opisał walki w Stalingradzie, ale przybliżył też zwykłych żołnierzy. Różne charaktery, osobowości, postawy w sytuacji walki na śmierć i życie. Książka niezwykle autentyczna.

jossie | 2013-10-21
Przeczytana: 21 października 2013

Bardzo realistyczna, wciągająca, pokazująca walki, śmierć, przyjaźń, przemijanie. Przez narrację w pierwszej osobie, czuje się jakby się siedziało razem z nimi w okopach.
Polecam

Grzesio | 2012-12-27
Przeczytana: 2005 rok

Bardzo realistycznie napisana powieść, której akcja rozgrywa się w okresie walk o Stalingrad. Podczas lektury aż trudno oprzeć się wrażeniu, że czyta się po prostu wspomnienia - no ale w końcu napisał tę książkę uczestnik wydarzeń.

Payton | 2017-07-24
Przeczytana: 2017 rok