Conan pirat

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Cykl: Conan "czarna seria" (tom 3)
Wydawnictwo: PIK
Conan the Freebooter
Conan, pirat
Omnikoron

Zawartość zbioru:
- Wstęp (Camp)
- Jastrzębie nad Shemem (Howard, Camp)
- Czarny kolos (Howard)
- Cienie w blasku księżyca (Howard)
- Droga orłów (Howard, Camp)
- Narodzi się czarownica (Howard)

fik | 2017-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2017

Już nieraz pisałem że Conany pana Howarda są doskonałą odskocznią od poważniejszej literatury, a na swoje czasy musiały uchodzić za coś wybitnego. Cóż czasy się zmieniają, czytelnictwo też ale naprawdę fajnie zaliczyć skok do dzieciństwa z nieśmiertelnym barbarzyńcą.
rybka

Luna | 2015-02-21

Conan rezygnuje z plądrowania grobowców na rzecz wojaczki. Bohater nie może zagrzać jednak miejsca na dłużej zwłaszcza widząc perspektywę szybkiego wzbogacenia. Po raz kolejny najznamienitszy cykl heroic fantasy dostarcza nam niesamowitych przygód pełnych bestii i potyczek na śmierć i życie.

Klucznik | 2016-03-06
Przeczytana: 02 marca 2016

"Conan" jest historią niezwykle wciągającą, ale chyba żeden czytelnik nie uzna tego za wadę. Przeczytałem już trzy tomy, a przede mną nadal ich sporo. Polecam!

Kern | 2017-06-05
Na półkach: Przeczytane, Klasyka

To taka książka o której można powiedzieć wiele złego: że słaba fabuła, naiwna, niepoważna itd.
Ale autor posiada dwie kluczowe umiejętności, które sprawiają, że jego opowieści są niezwykle wciągające:
umiejętność kreowania alternatywnego świata (na równi z Tolkienem) oraz umiejętność prowadzenia akcji.
Jak zwykle w cyklach te pierwsze części są lepsze niż środkowe. Końcowe zaś są tylko cieniem.

Krystian | 2011-05-23
Przeczytana: 21 maja 2011

Conan tradycyjnie łamie kości i sieka ciała przeciwników.

Bardzo dobra pozycja dla fanów gatunku.

anna | 2016-03-17

tak jak cała seria 10/10

voyager1975 | 2011-07-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

dobra

Sensej | 2017-07-06