Wolność

Tłumaczenie: Miłosz Urban
Wydawnictwo: Amber
Freedom
Demon, komputery, sieć

Ciąg dalszy "Demona" - bestsellera wydanego w 15 krajach. Wszyscy jesteśmy w sieci. Stąd nie ma ucieczki... Zabójczy program komputerowy infekuje kolejne sieci, rekrutuje nowych agentów, zbiera nowe ofiary. Rząd łączy siły z wielkimi korporacjami, by walczyć z niewidzialnym wrogiem – tak przynajmniej myśli doktor Natalie Philips, kryptolog z Agencji Bezpieczeństwa Narodowego. Przegrała...

Ciąg dalszy "Demona" - bestsellera wydanego w 15 krajach.

Wszyscy jesteśmy w sieci.
Stąd nie ma ucieczki...

Zabójczy program komputerowy infekuje kolejne sieci, rekrutuje nowych agentów, zbiera nowe ofiary. Rząd łączy siły z wielkimi korporacjami, by walczyć z niewidzialnym wrogiem – tak przynajmniej myśli doktor Natalie Philips, kryptolog z Agencji Bezpieczeństwa Narodowego. Przegrała pierwsze starcie z Demonem na skutek zdrady, teraz ma zamiar zniszczyć go całkowicie. Nie wie tylko, że ten cel nie dla wszystkich jest najważniejszy...

to3k | 2013-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2013

Jednak kontynuacja Demona nie zawiodła. Niemniej jednak pierwsza część wydaje się bardziej realistyczna, natomiast w drugiej dają się zauważyć liczne wątki fantastyczne, odbiegające od rzeczywistości. Jeśli będę miał możliwość na pewno sięgnę po inne tytuły tego autora. Więcej takich książek!

ripossta | 2013-03-01

Po sukcesie Demona - trzyma poziom. Równie dobra.

Bohaterowie źli, nawet robią sie dobrzy.

Zagęszcza się intryga.

Końcówka mega genialna

dilbi | 2014-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2014

Świetne, mimo, że naprawdę długie. Czyta się szybko, pisane fajnym językiem, chwilami zaskakujące.
Idę szukać kolejnych części :)

Przemek | 2014-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Świetna kontynuacja Demona. Daniel Suarez zostaje jednym z moich ulubionych pisarzy.

ukyo | 2012-11-12
Przeczytana: listopad 2012

Po części pierwszej, po Demonie, spodziewałem się równie dobrej kontynuacji, ale nie do końca Wolność się udała. Jest kilka słabszych momentów w fabule (niektóre wątki mocno nachalne i jakże oklepane), kilka akcji łatwo przewidzieć, a zakończenie historii bohaterów może rozczarować. Ale spokojnie - są i te elementy, które odciskały swoje piętno w Demonie, a więc wątki technologiczno-informatyczne dalej ładnie miotą. I do tego, to co należy oddać autorowi to świetne przedstawienie wizji świata (ekhm czy to wizja czy może prawie rzeczywistość?) i powiązań społeczno-ekonomicznych - brawa.
Dla osób, które łyknęły Demona - pozycja mocno rekomendowana.

Karola9099 | 2013-08-26

Gdy przeczytałam tę książkę jedyne co przychodziło mi do głowy to ,,Łał, to sobie autor wymyślił ...''. Akcja zapiera dech w piersiach, wszystko jest takie realistyczne, nic nie naciągane. Zachwyciła mnie ta książka, tak samo jak jej pierwsza część ,,Demon''. Gorąco polecam.

Mateusz | 2013-05-03
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 02 maja 2013

Kontynuacja Demona, która przewyższa pierwszą część.

Wrzesion | 2012-11-17
Przeczytana: 27 stycznia 2013

Dla mnie kontynuacja Demona jest zupełnie inną książką. O ile w pierwszej części wszystko było w miarę realne tak w drugiej dominują elementy fantastyczne. Wszystkie jednak mogą się spełnić w niedalekiej historii. Przy czytaniu miałem momenty gdy nie szło mi najlepiej - zwolnienie tempa akcji utworu, ale jednak doszedłem do końca i muszę przyznać że książka warta przeczytania, a akcji nie dało się przewidzieć do końca. Naprawdę polecam! Oczywiście po przeczytaniu Demona:).

TobiaszQ | 2016-01-09
Przeczytana: 10 czerwca 2014

Jeszcze lepsza niż część 1.
Wysoka "czytalność" :)
Po "Demonie" byłem mocno zaskoczony, w którą stronę się to rozwinęło, i jak sprawnie Autor potrafi kierować emocje czytelników.
Szkoda, że trzecia część cyklu nie została (jeszcze) przełożona na polski.

JJ- | 2013-03-15

Moja opinia do przeczytania tutaj: http://jjtravel.zuikotek.pl/demon-prowadzacy-do-wolnosci/ :)