Wolność

Tłumaczenie: Miłosz Urban
Wydawnictwo: Amber
Freedom
Demon, komputery, sieć

Ciąg dalszy "Demona" - bestsellera wydanego w 15 krajach. Wszyscy jesteśmy w sieci. Stąd nie ma ucieczki... Zabójczy program komputerowy infekuje kolejne sieci, rekrutuje nowych agentów, zbiera nowe ofiary. Rząd łączy siły z wielkimi korporacjami, by walczyć z niewidzialnym wrogiem – tak przynajmniej myśli doktor Natalie Philips, kryptolog z Agencji Bezpieczeństwa Narodowego. Przegrała...

Ciąg dalszy "Demona" - bestsellera wydanego w 15 krajach.

Wszyscy jesteśmy w sieci.
Stąd nie ma ucieczki...

Zabójczy program komputerowy infekuje kolejne sieci, rekrutuje nowych agentów, zbiera nowe ofiary. Rząd łączy siły z wielkimi korporacjami, by walczyć z niewidzialnym wrogiem – tak przynajmniej myśli doktor Natalie Philips, kryptolog z Agencji Bezpieczeństwa Narodowego. Przegrała pierwsze starcie z Demonem na skutek zdrady, teraz ma zamiar zniszczyć go całkowicie. Nie wie tylko, że ten cel nie dla wszystkich jest najważniejszy...

Piotr | 2017-05-07

Druga część książki mnie trochę rozczarowała.
Oczekiwałem czegoś lepszego po kontynuacji pierwszej części. Tu wydarzenia stały się trochę mniej realne. Niektóre wątki wręcz bardzo nierealne.
Jednak trzeba mieć na uwadze się, że jest to książka z elementami science-fiction.
Dobrze się czyta. Książka napisana fajnym językiem.

to3k | 2013-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2013

Jednak kontynuacja Demona nie zawiodła. Niemniej jednak pierwsza część wydaje się bardziej realistyczna, natomiast w drugiej dają się zauważyć liczne wątki fantastyczne, odbiegające od rzeczywistości. Jeśli będę miał możliwość na pewno sięgnę po inne tytuły tego autora. Więcej takich książek!

ripossta | 2013-03-01

Po sukcesie Demona - trzyma poziom. Równie dobra.

Bohaterowie źli, nawet robią sie dobrzy.

Zagęszcza się intryga.

Końcówka mega genialna

dilbi | 2014-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2014

Świetne, mimo, że naprawdę długie. Czyta się szybko, pisane fajnym językiem, chwilami zaskakujące.
Idę szukać kolejnych części :)

Przemek | 2014-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Świetna kontynuacja Demona. Daniel Suarez zostaje jednym z moich ulubionych pisarzy.

ukyo | 2012-11-12
Przeczytana: listopad 2012

Po części pierwszej, po Demonie, spodziewałem się równie dobrej kontynuacji, ale nie do końca Wolność się udała. Jest kilka słabszych momentów w fabule (niektóre wątki mocno nachalne i jakże oklepane), kilka akcji łatwo przewidzieć, a zakończenie historii bohaterów może rozczarować. Ale spokojnie - są i te elementy, które odciskały swoje piętno w Demonie, a więc wątki technologiczno-informatyczne dalej ładnie miotą. I do tego, to co należy oddać autorowi to świetne przedstawienie wizji świata (ekhm czy to wizja czy może prawie rzeczywistość?) i powiązań społeczno-ekonomicznych - brawa.
Dla osób, które łyknęły Demona - pozycja mocno rekomendowana.

terenaa | 2017-02-25
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 20 lutego 2017

Po przeczytaniu pierwszej części spodziewałem się po Wolności czegoś więcej — historii bardziej realistycznej. Zdaję sobie sprawę, że Demon, jak i Wolność to pozycje zawierające elementy sci-fi, ale w tej pierwszej były one przyjemnie wkomponowane w całość. Druga część to tylko i wyłączenie sci-fi, a zakończenie jak na taką pozycję jest według mnie zbyt banalne.

Karola9099 | 2013-08-26

Gdy przeczytałam tę książkę jedyne co przychodziło mi do głowy to ,,Łał, to sobie autor wymyślił ...''. Akcja zapiera dech w piersiach, wszystko jest takie realistyczne, nic nie naciągane. Zachwyciła mnie ta książka, tak samo jak jej pierwsza część ,,Demon''. Gorąco polecam.

Mateusz | 2013-05-03
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 02 maja 2013

Kontynuacja Demona, która przewyższa pierwszą część.

Wrzesion | 2012-11-17
Przeczytana: 27 stycznia 2013

Dla mnie kontynuacja Demona jest zupełnie inną książką. O ile w pierwszej części wszystko było w miarę realne tak w drugiej dominują elementy fantastyczne. Wszystkie jednak mogą się spełnić w niedalekiej historii. Przy czytaniu miałem momenty gdy nie szło mi najlepiej - zwolnienie tempa akcji utworu, ale jednak doszedłem do końca i muszę przyznać że książka warta przeczytania, a akcji nie dało się przewidzieć do końca. Naprawdę polecam! Oczywiście po przeczytaniu Demona:).

Znak kryminał 300x500