Inwazja na Norwegię 1940

Seria: Wielkie bitwy - wielcy dowódcy
Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Na początku 1940 roku hitlerowskie Niemcy opanowały już spory obszar Europy, obejmujący Polskę, Czechosłowację i Austrię. Kolejnym krokiem miała być inwazja na Francję, Belgię i Holandię. Aby móc bezpiecznie przeprowadzić taką operację wojskową Niemcy musieli zapewnić sobie kontrolę na Bałtyku, Morzu Północnym i w Skandynawii. Służyło temu opanowanie Norwegii. Akcja książki obejmuje wypadki, które rozegrały się w Norwegii i na Morzu Norweskim w okresie od 9 kwietnia do 9 czerwca 1940 r.

Valop | 2017-07-20
darek78 | 2014-10-26