Największe bitwy w historii

Wydawnictwo: Bellona
6 (8 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
historyczna

Przegląd największych bitew w historii świata, które wyznaczały jednocześnie punkty zwrotne w dziejach ludzkości. Książka zawiera m.in. opisy bitew pod Kannami, Jerozolimą, Cresy, Cambrai, Wiedniem, Grunwaldem i Stalingradem. Książka zawiera ponad 60 fotografii oraz mapy. Przedstawiono w niej także sylwetki uczestniczących w bitwach dowódców.

Kiedyś nie lubiłam historii. Nie lubiłam jej i myślałam, że tak pozostanie, ale gdy zmieniłam szkołę to poznałam jednego z najwybitniejszych ludzi, których spotkałam i spotkam w przyszłości - mojego nauczyciela historii.
Dzięki Niemu sięgam w wolnym czasie po wszystkie teksty historyczne jakie znajduję, zwiedzam, oglądam i słucham wszystkiego co tylko pachnie przeszłością i zapachami kultur, ludzi, wydarzeń, które przeminęły.
Z tą pozycją polubiłyśmy się ze wzajemnością ;)
SUPER PRZYSTĘPNA! Tak, nawet ktoś niezainteresowany historią bardzo odnajdzie się w treści tej książki obfitującej w różne wydarzenia, miejsca, bohaterstwa, wybitne jednostki, taktyki oraz bronie.
Trzeba też dodać, że w środku nie ma ciągłego tekstu małym druczkiem, ale świetnie, osobno streszczone bitwy (jeżeli chodzi o nasz kraj to można odnaleźć bitwę warszawską 1920 oraz bitwę pod Wiedniem 1683) + różne mapki oraz obrazy czy zdjęcia.

Bardzo polecam, gdyż naprawdę warto!

P.S. Krótki wstęp od autora wywarł na...

książek: 1903
foolosophy | 2011-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2011

Największy, najlepszy, najwspanialszy... te słowa zawsze zwrócą uwagę, bowiem każdy chce poczytać o dokonaniach doskonałych, bądź za takie uchodzące. Mnie również skusił tytuł, który, po przeczytaniu książki, traktuje jako subiektywną ocenę autora, nie za naprawdę największe bitwy w historii. Pomimo tego czytanie "Największych bitew w historii" sprawiło mi nie lada przyjemność.

Wszystko to za sprawą dobrze i sprawnie opisanych bitew - opisanie podłoża politycznego, społecznego czy też konfliktu, przez który doszło do bitwy, wnikliwe, zarazem przystępne, opisanie bitwy, jak również jej następstw. W książce znajdziemy łącznie 43 bitwy, z czego sam autor opisał jedynie 40. Osobne 3 to praca polskich historyków i mistrzowskie zagranie wydawcy. Sam autor niestety przy wyborze znaczących bitew (według niego) nie spojrzał na naszą historię. Trzeba przyznać, że kilka bitew zasługuje na wzmiankę, ponieważ ich przebieg znacząco wpłyną na naszą historię. Tak też w tej sytuacji oprócz 40...

Sensej | 2017-04-07
LordCrane | 2015-01-13