Arabska żona

Okładka książki Arabska żona Tanya Valko
Okładka książki Arabska żona
Tanya Valko Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Arabska saga (tom 1) literatura piękna
Arabska saga (tom 1)
Prószyński i S-ka
2010-06-08
2010-06-08

Na plus jedt to, że można dowiedzieć się o panujących zwyczajach w kraju arabskim. I to wszystko. Głòwna bohaterka wydaje się być głupia, naiwna. Proste słownictwo, ledwo sklecona, rwąca się fabuła. Czytałam z pewnym poirytowaniem. Strata czasu.

Końcówka mnie rozwaliła

Końcówka mnie rozwaliła

Książka ma zadziwiającą ocenę, bo sugeruje, że będzie to wartościowy produkt. Niestety autorka ma ubogi język, postacie płaskie, zero emocji. Zupełnie nie mogłam się wczuć, główna bohaterka przygłupia i irytująca, nawet jak ją spotykało coś przykrego to ja ziewałam, bo opisy były nudne.

Ciekawa fabuła, przyjemnie się czyta. Przewarzająca jest naiwność i głupota bohaterki, która nie chciała skorzystać początkowo z pomocy Basi. Widziała i słyszała, to co chciała. Nie docierała do niej brutalna rzeczywistość. Gdyby posłuchała rad Basi nie doszłoby do tych tragicznych wydarzeń. Pouczająca historia dla naiwnych osób,

Bardzo szybko się ja czyta, historie dość interesujące choć momentami mam wrażenie, że pisane przez nastolatkę a nie dojrzała kobietę.
Irytujące są również przeskoki w fabule nagle bohaterka znajduje się w inny miejscu, nie wiadomo ile minęło czasu, jak zakończyła się poprzednia sytuacja.

Porzuciłam książkę w połowie. Po ogromnym zawodzie spowodowanym dalszymi tomami sagi perskiej od pani Laili, sięgnęłam po tę serię, mając nadzieję na godnego zastępcę. Niestety zawiodłam się, fabuła miałka, język bardzo prosty. Nie dałam rady.

Na pewno polecam :) Jeżeli ktoś interesuje się krajami muzułmańskimi nie zawiedzie się ,dużo się dowiedziałam o innych kulturach. Akcja Toczy się w Polsce i Libii ,Dorota zakochuje się w Ahmedzie które poznaje w klubie jest młoda ma 18 lat i zaczyna sie romantyczna przygoda <3 każdemu polecam na spokojnie przeczytać :)

Książeczka wciąga na pewno przeczytam inne Tomy :)

Książeczka wciąga na pewno przeczytam inne Tomy :)

Trochę ciężko było na początku ze względu na styl pisania autorki ale koniec końców lektura okazała się naprawdę przyjemna. Przeraża mnie jednak trochę świadomość że jest to historia inspirowana rzeczywistością i mogłaby się wydarzyć naprawdę. Tak samo tyczy się to głupoty głównej bohaterki, ciężko jest mi przyjąć że wzięła sobie za męża człowieka o którym praktycznie nic nie wie, tak samo o jego kulturze.

Początek książki fatalny. Bardzo denerwowała mnie bezmyślność Doroty, dziecinność i naiwność. Zaczęło robić się ciekawiej kiedy wyjechali z Polski. Moja pierwsza książka jeśli chodzi o tą kulturę i co najlepsze spodobała mi się tak więc czytam kolejne.

Nie dałam rady skończyć.... Nie polecam

Nie dałam rady skończyć.... Nie polecam