Don Juan
klasyka
Feanor

Ostatnie i uznawane za najlepsze dzieło Byrona. Opowieść legendarnym o kobieciarzu, uwodzicielu, łamaczu kobiecych serc.

paulinkalinka | 2014-04-06
Przeczytana: 03 kwietnia 2014

Gratuluję wyrobienia czytelniczego tym wszystkim, którzy uznają "Don Juana" za genialną pozycję. "Don Juan" pewnie ma sporo wartości, w końcu wszedł do kanonu,lecz nie jest dla mnie.
Przeczytałam tylko 4 pierwsze pieśni. Tyle musiałam, a co do reszty... Nie przeczytam.
Dwie pierwsze pieśni były interesujące i zabawne. "Don Juan" jest pisany wierszem, więc "lekko" się nie czytało, ale czytało się przyjemnie, z uśmiechem na ustach.
Przy trzeciej pieśni usnęłam. Dlaczego? Dygresje! I w dygresjach tkwi problem.
Tak, wiem, to poemat dygresyjny. "Wstawki" o wszystkim i niczym są niezbędne, ale ja ich nie lubię.
I tyle. Nawet interesujący życiorys don Juanka mojej niechęci nie zdołał pokonać.

Feanor | 2010-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2010

Wymagająca lektura, ale warta poznania. Poza tym, że klasyk, to jescze najeżona krytyką XIX-wiecznych stosunków.

Natalijah | 2011-10-10
Przeczytana: 27 października 2011

Mistrz gatunku! :)

Lia | 2013-09-20

To zdecydowanie nie jest książka dla mnie.

Darki | 2012-11-18

Velaya | 2016-11-25
ekaterini | 2016-07-05
thinwhiteduchess | 2016-03-31
majka | 2016-03-02
Lewym prostym: boks i literatura

Żeby pisać nokautującą prozę, nie trzeba być bokserem. Inna sprawa, że związki twórców, także tych z najwyższej półki, z boksem są zaskakująco częste; częstsze, niż podpowiadałaby statystyka. „Król” Szczepana Twardocha rzuca znów literackie światło na ten najbardziej krwawy ze literackich sportów. Kto jeszcze pisał lewym prostym?