poezja
MsSurrealist

Inne wydania

Wybór wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, dokonany przez Kazimierza Wykę.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjecie autorskie

Oliwkaa | 2014-08-09
Przeczytana: 2014 rok

Niby przeczytane, ale tak naprawdę za każdym razem gdy zajrzy się do wierszy Baczyńskiego można odkryć coś nowego. Jego wiersze wzywają do przemyśleń, dlatego że pisał je z punktu widzenia żołnierza- poety, podczas ciężkich czasów, jakimi były lata wojny. Młody poeta, a pisał tak dojrzale, młody człowiek, a życie nauczyło go dojrzałości... Do wierszy bardzo często wracam i wciąż odkrywam jakiś "nowy", ciekawy frgment, metaforę lub nawet cały wiersz.

Wspaniała poezja, do której często wracam i wszystkim gorąco polecam.

ewabarakuda | 2011-12-31

Mój ulubiony poeta ilekroć do niego sięgam, zawsze odkrywam coś na nowo, wspaniałe metafory, obrazy poetyckie, nie sposób o nich zapomnieć.

Lenkaite | 2013-02-01
Przeczytana: marzec 2004

Dla mnie Baczyński tworzy jedne z najbardziej poruszających obrazów poetyckich z jakimi kiedykolwiek się spotkałam... jego język, zarówno w wierszach miłosnych skierowanych do zony i tych o zagładzie pokolenia, jest... niedościgłym czarodziejstwem słów.

nellanna | 2010-10-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Liryk niezapomniany i nieodżałowany...

Wecia | 2013-12-26

Chwyta za serce, pobudza do rozmyślań.

luthien | 2013-02-16
Przeczytana: 09 maja 2016

Poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego jest dla mnie mistrzostwem ponadczasowym. Tym bardziej kocham każde jego dzieło, im lepiej poznaję jego życie (m.in. w cudownych książkach Wiesława Budzyńskiego) i dobitniej uświadamiam sobie, że w momencie śmierci "Krzyś" miał zaledwie 23 lata! Niezwykła wrażliwość, dojrzałość oraz silne poczucie odpowiedzialności sprawiają, że do wierszy wracam stale i stale. Dla mnie całość twórczości jest i zawsze będzie wybitna.

GabrielL Kamiński | 2010-11-20
Przeczytana: 05 maja 1975

Współczesny nam bard, którego krótkie życie skumulowało się w tych niesamowicie energetycznych wierszach

athaiya | 2017-04-22