Siostry wampirki. Przyjaciółki na krew i życie

Tłumaczenie: Jolanta Sot
Cykl: Siostry Wampirki (tom 1)
Wydawnictwo: MAK Verlag
Die Vampirschwestern 01. Eine Freundin zum Anbeißen
Pistacia

1 część fascynującej przygody półwampirzych bliźniaczek!! Przyjaciółka niezbędna od zaraz. W przeciwnym razie Daka i Sylwania wracają do Transylwanii. Tam przynajmniej bez przeszkód mogły latać po okolicy i chodzić w nocy do szkoły! Zupełnie inaczej niż w nowej ojczyźnie. Tutaj na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo. Chociażby taka jazda ruchomymi schodami! Albo tramwaj, który nie wiadomo jak zatrzymać. Pierwszy dzień w szkole to też totalna porażka. Jedyna nadzieja w Helence, która być może zostanie przyjaciółką na krew i życie.

[opis wydawcy]

źródło opisu: Wydawnictwo MAK Verlag, 2010

źródło okładki: http://www.makverlag.eu/store/wamp1-przyjaciolki-na-krew-i-zycie.html

JaneS | 2013-11-27

No dobra, przyznam się. Ta książka spowodowała, że zaczęłam lubić filmy i książki o wampirach. Niby dla dzieci. Okey, zgadzam się, ale ta seria zupełnie różni się od wszystkich książek o wampirach, a właściwie o pół wampirach. Ta seria ma w sobie coś, co powoduje, ze się uśmiecham. Nieważne, że przeznaczone bardziej dla dzieci. W końcu jestem dużym dzieckiem, także reguła mnie nie ominie :) Naprawdę uwielbiam tą serie o siostrach. Mają niebanalne, niesamowite przygody, jak np. jeżdżenie ruchomymi schodami :) Z pewnością zajrzę do pozostałym części, które umknęły mojej uwadze.

julsonik | 2014-10-02

Nie pamiętam dokładnie o czym była ta książka, bo przeczytałam ją dawno, ale pamiętam że bardzo mi się podobała i od niej zaczęłam czytać książki fantasty :D Muszę do niej wrócić w najbliższym czasie i przypomnieć sobie o czym dokładnie była :) Polecam ją wszystkim :D głownie młodszym czytelniczką, które na Zmierzch są jeszcze troszkę za młode :D

Jucia58542 | 2014-09-19

Czytałam tę książke już wiele lat temu i tak jak z serią WITCH nie pamiętam co się w niej wydarzyło, więc przeczytam ją drugi raz tylko nie wiem kiedy.p Jedyne co pamiętam z tej książki to to, że siostry wampirki często wpadały w tarapaty z powodu tego że są wampirkami a o tym nikomu nie powiedziały i jak było cokolwiek do zrobienia to on nie umiały tego zrobić lub robiły to tak jak my to teraz mówimy: najgorzej jak potrafiły. Polecam do przeczytania tej książi:)

| 2014-04-18

Już nie szaleje za wampirami (Zmierzch) tak jak kiedyś ale ta seria na prawdę mnie wciągnęła :)

Anna-mojeksiążki | 2012-11-23
Przeczytana: listopad 2012

Dziś serwuję coś z innej beczki - z półki moich dzieci. Jednak przyznam, że bohaterki zwojowały i mnie :) Świat idzie do przodu, literatura dziecięca i młodzieżowa również się zmieniają. Nowe, intrygujące tematy przyciągają dzieciaki - sprawdziłam to we własnym domu. Moja córka, jeśli chodzi o czytanie, jest dość oporna - jednak informacja, że książka jest o wampirach spowodowała, że się nią zainteresowała. Powiem więcej - wciągnęła się na tyle, że najpierw czytała nam różne fragmenty, a potem zaczęła czytać z bratem na zmianę - jego też zaraziła tą serią :)

A mówimy o serii książek "Siostry - wampirki" opowiadającej o losach dwóch sióstr, bliźniaczek - Sylwanii i Dakarii (zwanej Daką). Te niezwykle dziewczynki są pół ludźmi i pół wampirkami.
Urodziły się w Transylwanii, skąd rodzina przeprowadziła się do Niemiec. Ich mama, Elwira jest zwariowaną artystką, człowiekiem pełnej krwi, natomiast tata, Mihai Tepes, jest wampirem, a pracuje w ludzkim świecie jako lekarz...

| 2015-01-09

Ta książka strasznie mi się podoba.Jest świetna i polecam ją osobą które uwielbiają wampiry i przygody.

Dziś zamierzam Wam zaprezentować książeczkę stworzoną specjalnie z myślą o nastolatkach, które uwielbiają niesamowite historie, tajemnicę, humor oraz odrobinę fantazji. Bowiem książeczka, o której będę pisała to nic innego jak takie mini fantasy dla najmłodszych z dużą dawką poczucia humoru. Przyznam szczerze, że sama osobiście nie jestem zwolenniczką literatury o wampirach, duchach i innych takich. I trochę niepewnie podchodziłam do tej lektury. Jednak wkrótce przekonałam się, że jest to zupełnie inna książeczka niż się spodziewałam. A sporo zabawnych sytuacji sprawia, że lekturę tę pochłania się jednym tchem ;)

Siostry wampirki to cykl książeczek o dwóch niezwykłych bliźniaczkach. Ponieważ jeszcze będę miała okazję napisać coś na temat tej serii dziś skupię się na tej konkretnej pozycji. A uważam, że to bardzo istotne, gdyż jest to pierwszy tom z cyklu, zatem taki, który wprowadza nas w daną tematykę, przedstawia głównych bohaterów oraz sprawia, że gdy raz pokochamy siostry...

wercik14 | 2015-02-20
Przeczytana: 19 września 2014

Książka bardzo fajna. Okładka dla dzieci, ale środek jest bardzo wciągający! Polecam :3

Demetria99 | 2014-11-05

Zabawna, lekka, bez irytujących bohaterów, choć na półce: dla dzieci.