Małojarosławiec 1812

Seria: Historyczne Bitwy
Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Bitwa o Małojarosławiec była niezwykle istotnym, acz nietypowym starciem. W batalii, która rozegrała się na prawym (południowym) brzegu łuży, ze strony napoleońskiej zaangażowany był tylko IV włoski korpus Wielkiej Armii dowodzony przez wicekróla Włoch Eugeniusza de Beauharnais ks. Wenecji. Ponadto zaraz po tej rozprawie awangardy Wielkiej Armii Napoleon nie zdecydował się na starcie głównych sił z armią feldmarszałka Michała Kutuzowa. Wkrótce też ostatecznie zrezygnował z marszu przez południowe zasobne w żywność i furaż gubernie Rosji.

slymsc | 2015-07-01
peruniec | 2015-05-13