Wampirek w jaskini lwa

Wydawnictwo: W.A.B.
Vampir in der Höhle des Löwen
wampirek, Antoś, przyjaźń
Pistacia

W dziesiątym tomie tak lubianej przez czytelników serii Lumpi Mocny, starszy brat Rydygiera, zaprzyjaźnia się z Węszynosem – pomocnikiem groźnego i polującego na wampiry stróża cmentarnego. Węszynos organizuje przyjęcie: do domu stróża leżącego w szpitalu zaprasza wampirka, Anię, Antosia i Lumpiego i… nawet nie podejrzewa, że ma do czynienia z prawdziwymi wampirami. Naiwnie wierzy, że odwiedza go grupa ekscentrycznych artystów, przebranych w czarne peleryny i umalowanych białą farbą.
Co się stanie, jeśli stróż wróci wcześniej i użyje czosnku albo osinowych kołków? Antek szczególnie boi się o Anię, na której coraz bardziej mu zależy. Czy z miłości do niej zgodzi się zostać wampirem?

[opis wydawcy]

Monika | 2017-04-30