Niebajki

Tłumaczenie: Alicja Oczko
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Het zijn toeren!
Pistacia

Zbiór piętnastu krótkich monologów zwierząt na temat życia. Jest tam Owca, która zastanawia się, dlaczego nie jest kozą. Jest Kura marząca o zniesieniu kwadratowego jaja. Jest też Szczur, który w ciemnościach strychu cierpliwie czeka na przyjaciela. Albo Złota Rybka w akwarium, która odbywa daleką podróż...

[opis wydawcy]

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2006

źródło okładki: http://www.nk.com.pl/

jagarkar | 2013-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2013

To nie są bajki. To są właśnie niebajki. Z przewrotnymi zakończeniami. Dziwaczne. Momentami drastyczne. Ale w większości zabawne. W szczególności spodobały mi się bajki o Krowie, Żabie, Świni, a przede wszystkim o Złotej Rybce! :)
Jeśli polecać dzieciom, to tym starszym.

beataj | 2013-07-12
Przeczytana: 01 października 2012

Tak abstrakcyjne minibajki, że aż fajne ;-) Młody zdecydowanie poleca, zwłaszcza tę o szczurze - wiadomo, kocha je miłością ogromną.

| 2012-07-20

Dowcipna i pobudzajaca wyobraznie. Testowane na 6 latku (zachwycony) choć 2-3 bajki są do pominięcia.

LubięAmy | 2013-05-01

Do czytania, do oglądania :)

Abdita | 2016-04-12
Przeczytana: 20 kwietnia 2016