Odkłamana historia Związku Radzieckiego

Wydawnictwo: Bellona
A history of the Soviet Union from the Beginning to the End
historia, komunizm, ZSRR, ZSRS
historia

W swojej pasjonującej monografii Związku Radzieckiego Peter Kenez przedstawia napięcia społeczne i sprzeczności polityczne, które zainicjowały na początku dwudziestego wieku radykalną zmianę rządów w Rosji, uwieńczoną rewolucją 1917 roku. Opisuje on lata dwudzieste, okres NEP-u i erę rządów Stalina. Pokazuje, jak następcy wodza usiłowali znaleźć sposób na rządzenie krajem bez jawnego odrzucania przeszłości. Autor bierze pod lupę także okres postkomunistyczny, przedstawiając rozwój Rosji po 1991 roku i zadając pytania odnośnie do przyszłości kraju.

źródło opisu: bellona.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Dobra książka, wprowadzająca w historię ZSRR. Niezbędne minimum dat, a także zjawiska opisane w sposób zrozumiały dla nierozeznanego w temacie czytelnika sprawiają, że czyta się ją z nieskrywaną przyjemnością.

Myszełson | 2015-09-26
tojka | 2015-01-19