Fergus Crane i wyprawa na Morze Szmaragdowe

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Fergus Crane
978-83-10-11323-8
Pistacia

Fergus Crane wiedzie prawie zwyczajne życie – uczęszcza na lekcje prowadzone przez dość oryginalnych nauczycieli na szkolnym statku "Betty Jeanne" oraz pomaga swojej matce w piekarni. Lecz oto w oknie jego domu pojawia się... tajemnicze latające pudełko i Fergus pogrąża się w ekscytującej przygodzie. Śniadaniomat i przybyły później mechaniczny koń ze srebrnymi skrzydłami okazują się wysłannikami zaginionego stryja chłopca, dzięki któremu dowie się wielu niezwykłych rzeczy o swojej rodzinie i odkryje, że jego nauczyciele nie są tymi, za których się podają...

Czy Fergus zdoła uratować swoich szkolnych przyjaciół na odległej Wyspie Ogniowej? I kogo jeszcze tam spotka?

[opis wydawcy]

IgaKot | 2015-04-18

piękne ale początek troszczeczke nudny

Lidka | 2011-07-15
Przeczytana: grudzień 2009

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Świetna książka. Pomimo, że wydaje się być dla młodszych mnie nadal się bardzo podoba. Pamiętam jak rok temu w wakacje jak moja siostra to czytała bawiłam się z nią odgrywając tą książkę. Wtedy czułam się tak jakbym naprawdę leciała na tym mechanicznym koniu. "Crane i synowie", "Ryba na rowerze", statek "Betty Jeanne", odnaleziony ojciec, to wszystko w książce było dla mnie niesamowitym przeżyciem. Ta powieść to prawdziwa przygoda (nie piszę, że prawdziwa w sensie jakby to się mogło na prawdę wydarzyć) i nie taka banalna ani nudna. Do tego dochodzą orginalne ilustracje, które dodają nastroju podczas czytania.

lunia | 2013-11-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

To nawet bardzo ciekawa książka.
Niektórzy na pewno dają się zwieść okładce, ale jak zagłębią
się w środek tej uroczej lektóry
na pewno ją polubią.

martad | 2013-08-16

Fajna książka. Można się do niej zniechęcić na początku , ale jest naprawdę fajna. Polecam :)

Alison | 2015-09-01
Przeczytana: 01 września 2015

Bardzo przyjemna opowiastka o rodzinie, przyjaźni, chciwości i przezabawnych wynalazkach.
Główne motywy to pragnienia i podróże.
Postacie są sympatyczne. Nawet czarne charaktery wydają się być zabawne.
Czyta się szybko, a przy okazji można nacieszyć oko ilustracjami wykonanymi przez Chris'a Riddell'a.

Kanakuji | 2011-06-20

Ta książka bardzo mi się podobała.

Czytelniczka2234 | 2016-04-15
Przeczytana: 16 czerwca 2015