Zerwana więź

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
The broken cord
83-85416-63-3
mantra

Jest to poruszająca opowieść mężczyzny, który adoptował chłopca cierpiącego na zespół poalkoholowego uszkodzenia płodu. Dzięki niej możemy prześledzić kolejne etapy w życiu kochającego ojca na drodze godzenia się z tragiczną prawdą o niedoskonałości własnego dziecka. Uczestniczymy w trudnych i nieraz daremnych staraniach o każdy najmniejszy krok naprzód w rozwoju upośledzonego chłopca. Michael Dorris relacjonuje też swoją walkę o to, aby ta straszna choroba zwana zespołem poalkoholowego uszkodzenia płodu zaistniała w świadomości wszystkich kobiet.

Książka, którą powinien przeczytać każdy młody człowiek, moim zdaniem powinna zostać wprowadzona do kanonu lektur. Dobitnie pokazuje na przykładach i opisach prawdziwego życia, jak można zaszkodzić sobie i swoim dzieciom poprzez spożywanie alkoholu. Naprawdę polecam, ku przestrodze. Przy okazji tej lektury zapoznajemy się z życiem Amerykańskich Indian.

zmudy | 2011-05-28
Przeczytana: styczeń 2007

Lektura obowiązkowa dla każdej przyszłej mamy, ale też dla rodziców adopcyjnych. Wspaniała, mądra opowieść.

Wiktoria | 2014-06-03
Przeczytana: 07 czerwca 2014

Książka na pewno warta uwagi,przestrzega przed piciem alkoholu w czasie ciąży.
Jeśli chodzi o treść,to jestem trochę rozczarowana.Oczekiwałam opisów z codziennego życia z chorym dzieckiem,walki o każdy,nawet drobny sukces.I owszem pierwsza połowa książki wypełniona jest takimi wspomnieniami.Jednak później auto przedstawia niemal wyłącznie rozmowy z rożnymi ludźmi zajmującymi się tematyką FAS-u,co sprawia,że książka zaczyna nudzić.
Nie dokończyłam,może kiedyś spróbuję.

(417/525)

alcia120 | 2016-05-13