Mądrości z Doliny Muminków. Wszystko, co dobre dla brzuszka, jest miłe

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
7 (50 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Allting som ar trevligt ar bra for maren
978-83-10-11534-8
Muminki
Pistacia

Urokliwy zbiór cytatów z klasycznych opowieści o rodzinie Muminków. Każdy miłośnik serii z pewnością znajdzie w nim swoje ulubione fragmenty, opisy zdarzeń, zabawne powiedzonka i przemyślenia bohaterów, przypomni też sobie najpiękniejsze ilustracje.

[opis wydawcy]

Agnieszek | 2014-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2014

Wszystko, co dobre dla brzuszka, jest miłe.
Wszystko, co jest miłe, zasługuje na uznanie.
Wszystko, co zasługuje na uznanie, warto polecić.

Zbiorek mniejszych i większych mądrości muminkowych - wzrusza i bawi, prowokując do powrotu do dzieciństwa, kiedy to każdą tajemnicę ktoś mógł wyjaśnić.

Evik | 2013-04-16
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 16 kwietnia 2013

W przeciwieństwie do Piżmowca łóżko uważam za dobry wynalazek :D
Jest to mebel wręcz niezbędny. Chodziłam na pielgrzymki, spałam w namiocie, więc mam porównanie ;)

Zgadzam się z Włóczykijem, że nie warto przywiązywać się do rzeczy, lepiej zachowywać je w pamięci.

A życie nie jest czymś spokojnym...

Ta mała książeczka zawiera wybrane cytaty z kilku książek Tove Janson o Muminkach, takich jak:
- Kometa nad Dolina Muminków
- W Dolinie Muminków
- Pamiętniki Tatusia Muminka"
- Lato Muminków
- Zima Muminków
- Opowiadania z Doliny Muminków
- Tatuś Muminka i morze
- Dolina Muminka w listopadzie.

Medellin | 2014-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2014

Pomimo faktu, że Tove Jansson jest jedną z moich ulubionych pisarek a do książek o Muminkach wracam wręcz notorycznie, niestety, ta książeczka mi się nie podobała. Oczywiście niektóre cytaty są jak najbardziej trafne, uniwersalne i godne wcielenia w życie, jednak wycinanie ich z bardzo udanych książek w sposób dość chaotyczny jest, moim zdaniem, okaleczaniem oryginału. To tak jakby czytać kiepskie streszczenie bardzo dobrej lektury. Nie wiem po co ktoś przerabia, mało powiedziane, kastruje arcydzieła literatury dziecięcej, kiedy czytelnik, nieważne, dziecko czy dorosły może sięgnąć po pełne wersje książek o Muminkach.
Wiem, że zrzędzę, ale będę wściekle bronił ogłoszonego tutaj dogmatu o nienaruszalności Muminków! Amen.

BetiBe | 2016-06-01

Dostałam tę książeczkę od przyjaciółki dawno dawno temu, a wciąż lubię do niej zaglądnąć na chybił trafił i przytoczyć sobie cytat. Bardzo przyjemnie skonstruowana książeczka, bogata w ilustracje. Cytaty jedne z lepszych.

Joanna | 2016-08-01
Justyna Techmańska | 2015-11-26