Mistyczne Średniowiecze

Wydawnictwo: Bosz
historyczna

Album jest pierwszą książką poświęconą najcenniejszym dziełom znajdującym się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie. Album prezentuje najcenniejsze dzieła Zbiorów Sztuki Średniowiecznej prezentowanej w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Warszawie w jedynej tej rangi galerii w Polsce, dającej obraz różnorodności i bogactwa wątków europejskiej tradycji chrześcijańskiej w Polsce od XIII do XVI wieku.

comafan | 2015-04-05

Książka jest bardzo pięknie wydana. To na plus. Na minus: zbyt krótki wstęp - moim zdaniem powinien być dwa-trzy razy większy objętościowo. Nie jest to na pewno książka dla laików - podpisy do ilustracji są niekiedy zbyt lakoniczne. Cieszę się, że Muzeum opublikowało to dzieło. Jest ono naprawdę wspaniałe.

Nisroch | 2015-08-28
Taczka | 2015-07-13