Kłopoty z nieznajomym

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria dla Eli". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bliskie
83-61930-06-X
randka, morderstwo
Ida

Marta, ma nadzieję na miły wieczór w towarzystwie przystojnego bruneta. Nie podejrzewa nawet, że obiekt jej zainteresowań ma wobec niej zgoła inne zamiary. Niewinna z pozoru randka zamienia się w horror, a niebawem zostaje popełnione morderstwo. Wokół Marty zaczynają się dziać różne podejrzane rzeczy, a nieproszeni goście kolejno pojawiają się w jej mieszkaniu, jakby w drzwiach nie było żadnych zamków. Jeden sugeruje nawet by nazywać go tatusiem! Tajemnice mnożą się w zastraszającym tempie, a zdezorientowana Marta nie potrafi odróżnić wrogów od przyjaciół . Instynkt podpowiada jej, że musi zacząć działać. Ale jak tu się obronić przed niebezpieczeństwem, jeśli nawet nie można nazwać go po imieniu?

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl/bid,52317,tytul,Klopoty-z-nie...(?)

Wicca | 2014-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2014

KŁOPOTY Z NIEZNAJOMYM, tytuł książki - powieści Pani Kotarskiej, tytuł historii jak i zarazem tytuł czegoś więcej. Naszej własnej przygody z tą książką jako obiektem dla nas nieznanym gdy bierzemy ją do ręki? Może dla osób nie lubiących czytać w sytuacji hipotetycznej, gdzie jest to lektura szkolna. Albo dla ludzi dla których poczucie humoru to szczyt tak zamglony że wręcz nie osiągalny ani wzrokiem ani duchem, ludzi czytających jedynie twarde fachowe piśmiennictwo ze świata nauk ścisłych.

Dla mnie bowiem jedynym kłopotem z tą książką było to że czyta się ją
szybko, co przy dawce dużej zabawy niechybnie pojawia się myśl o równie szybkim zbliżającym się końcu. Nie ma bowiem nic piękniejszego od równowagi w przyrodzie, właściwym rozłożeniu akcentów w sztuce jak
i właściwym połączeniu wątków kryminalnych z zabawnymi sytuacjami i dialogami. A to znajdziemy właśnie w tej książce. Autorka dzięki temu połączeniu nie utrzymuje nas w jednym tylko nastawieniu psychicznym,co przy dobrze...

Przyznaje, na początku bohaterka mnie lekko drażniła swoim podejściem do sprawy, że wtyka nos gdzie nie powinna za co może dostać po łapach. Jak to bywa w takich sytuacjach, chce sama dojść o co chodzi. Ma co prawda wsparcie w przyjacielu mieszkającym po sąsiedzku, ale to bynajmniej żadne zabezpieczenie gdy ma sie do czynienia.. no właśnie, nie wiadomo do końca z kim. A sytuacja zaczyna sie coraz bardziej zagęszczać, coraz więcej nieznajomych kręcić sie zaczyna w otoczeniu Marty. Oj dzieje się dzieje: morderstwa, porwania, spiski, kłamstwa, historie mniej lub bardziej prawdopodobne, a we wszystko wplątana jest owa trzydziestoparolatka.
Sensacja z komedią albo komedia z sensacji. Akcja na pełnych obrotach od początku do końca, nawet nie ma kiedy spokojnie kawy przy tym wypić;)

Gąska | 2014-05-07
Przeczytana: 07 maja 2014

Drogie czytelniczki czy zdecydowałybyście zaprosić się do mieszkania mężczyznę, którego absolutnie nie znacie, do tego będąc same w domu? No właśnie. Odpowiedź znacie. Jednak bohaterka książki postanowiła zlekceważyć złe przeczucia i dała się porwać spontaniczności.

Marta po udanej randce z przystojnym mężczyzną ulega propozycji towarzysza i zaprasza go do mieszkania. Nie przeszkadza jej to, że widzi, iż kłamie. W końcu miał być to facet na jedną noc. Od początku typ wydał jej się podejrzany: podniesiony głos, natarczywe wypytywanie o zdjęcia z dzieciństwa. Jak się szybko okazuje, kobieta ta Patryka czy jak kto woli Marka lub Roberta na oczy widzi nie po raz pierwszy. W przeszłości będąc z koleżanką w delegacji dowiedziała się od niej po jego próbie podrywu, iż jest on bandytą, alfonsem i handlarzem żywym towarem. Zdesperowana bohaterka złożywszy do kupy fakty zamyka się w łazience i dzwoni po sąsiada, który przychodzi jej z odsieczą. Spokój nastał jednak jedynie na moment. Jej...

Liza | 2014-07-28
Przeczytana: 26 lipca 2014

Od randki z nieznajomym zaczynają się kłopoty dla Marty, bezkompromisowej i zwariowanej bohaterki, która bierze od życia to, co chce. Działająca spontanicznie Marta zaczyna zabawę w mściciela- detektywa amatora, co skutkuje czarną serię dziwnych wydarzeń. Do jej mieszkania wpadają „goście” bez zapowiedzi, ma miejsce morderstwo, porwanie, hipnoza, brawurowa ucieczka, aresztowanie i spotkanie oko w oko z dobermanami. Słowem: dzieje się wiele, bo Marta jest jak lont od dynamitu. Afera kryminalna rozrasta się jak macki ośmiornicy, ale nasza zwierzyna łowna ma pewnego obrońcę.

Dla tych co potrzebują i lubią humorystyczne kryminały z niecodziennymi zdarzeniami i szalonymi przygodami ta książka Kotarskiej będzie jak znalazł.

ElViento | 2013-06-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 03 czerwca 2013

Autorka przed napisaniem tej powieści miała chyba bliski kontakt z "Całym zdaniem nieboszczyka" i "Romansem wszechczasów" Chmielewskiej. Nie jest to zarzut, gdyż inspirowanie się Chmielewską można uznać nawet za atut. Zwłaszcza, gdy jest to tylko inspiracja, a nie bezczelne zrzynanie. Ciekawa akcja, napisane w niezłym stylu, z humorem. W sam raz na wakacyjny odpoczynek :)

Nie daruję tylko jednego! Co, na Boga, było w tym zamkniętym kuferku! :)

gosiurka | 2015-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2015

Książka fajna , szybko się czyta, fajny wątek kryminalny, dobrze rozpisany, ale... ale nie zapałałam sympatią do głównej bohaterki , mimo jakiegoś doświadczenia, jest głupia ,na dodatek wredna, a sumienie odzywa się od wielkiego dzwonu. Wątek romantyczny,(nie wiem czy w ogóle można to nazwać romansem )jest tylko stwierdzenie,że wygodnie mieć faceta w domu , bo gotuje no cóż, gratuluję praktycznego podejścia do życia,a przecież mogli zostać kumplami lub przyjaciółmi.
Mimo tych wad nie żałuję przeczytanej książki, ale na powtórkę nie mam ochoty.

Natalia | 2012-07-17
Przeczytana: 19 lipca 2012

"Kłopoty z nieznajomym" określiłabym trzema słowami: lekkość, swoboda, dowcip. Książka wciąga niesamowicie i czyta się ją niezwykle szybko i przyjemnie. Wartka akcja, intrygujące postacie, zaskakujące sploty zdarzeń i wątek kryminalny. Na pewno wkrótce sięgnę po inne książki pani Mai i oderwę się od codzienności.

pola | 2012-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2012

Maja Kotarska i "Dracena przerywa milczenie" miały być "przerywnikiem" pomiędzy innymi książkami, a tu nawet się nie spostrzegłam jak skończyłam już trzecią powieść tej autorki - "Kłopoty z nieznajomym". I to właśnie ta pozycja przypadła mi najbardziej do gustu. Druga część książki, w której rozwiązują się (prawie) wszystkie zagadki i intrygi mogłaby być troszkę bardziej "dopieszczona"... ale, nie czepiajmy się szczegółów. Czyta się szybko, lekko, z przyjemnością. Książka trafiła do mnie u progu lata, gdy mój zmęczony umysł pragnął odpoczynku i z utęsknieniem wyczekiwał urlopu. Przy "Kłopotach z nieznajomym" oderwałam się od spraw codziennych a i urlop tak jakoś nagle się przybliżył... :) Polecam.

asika05 | 2015-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2015

Książkę bardzo przyjemnie mi się czytało. Na początku byłam jakoś sceptycznie do niej nastawiona ( książka polskiej autorki, a niestety do polskich wytworów książkowych i filmowych mam jakieś uprzedzenie - możliwe, że dlatego, że większość polskich produkcji filmowych mnie po prostu zawodzi... ), ale po kilku rozdziałach wciągnęła mnie strasznie, przez co przekonałam się do niej. Ostatnie rodziały tak mnie wciągnęły, że siedziałam i czytałam tak długo, dopóki nie skończyłam książki do końca. Spodobał mi się styl pisania i humor autorki, dlatego myślę, że w przyszłości sięgnę po więcej książej autorstwa pani Mai. Mogę więc powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczona.

rumiko | 2015-11-03
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 26 czerwca 2015

Biorąc po uwagę inne książki tej autorki mocno się rozczarowałam.
W jednym zdaniu - jest to mizerna kalka "Całego zdania nieboszczyka" Chmielewskiej.
Gwiazdki są jedynie za zabawny tekst.