Wyspa

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
The Canning Season
978-83-10-11717-5
Ag2S

Czy po rozpadzie świata możliwy jest nowy początek? Kiedy rodzice Meline i Jocelyn giną w katastrofie kolejowej na innym kontynencie, osierocone kuzynki trafiają na wyspę ekscentrycznego stryja Martena. Wkrótce dołączają do nich kolejne osoby zmagające się z poczuciem utraty. Czy groteskowa rodzina, jaką stworzą, przywróci do życia ponury dom i jego mieszkańców? Poruszająca powieść Polly...

Poruszająca powieść Polly Horvath obnaża paradoksy egzystencji i zmusza do śmiechu przez łzy.

Dziwna wyspa, na której ciągle pada deszcz. Pogrążona w żałobie żydowska gosposia, lokaj z przeszłością, zamknięty w sobie stryj i nieszczęśliwe kuzynki. Wszystkie te osoby, choć połączył je przypadek, są sobie bardzo potrzebne, może nawet niezbędne. To mądra i piękna powieść. Przesycona absurdalnym humorem i cudownie ciepła, mówi o przełamywaniu barier między dotkniętymi tragedią ludźmi. A pełna tajemnic wyspa jest kapitalnym kontekstem dla zwrotów akcji, podejrzanych afer, niespodzianek i olśnień.

Magdalena | 2010-12-26
Przeczytana: 25 grudnia 2010

Nawet nie wiem co powiedzieć...

Czytałam, bo czytałam. Z czasem treść zaczęła do mnie docierać, zaczęłam ją czuć. Wryła się w umysł, a wtedy nadszedł koniec - zdecydowanie za szybki.
Kilka osób w jednym domu, które w ogóle się nie znają. Kilka oznak chęci bliskości bez prawa bytu. A w środku czytelnik, który pragnie, by coś w tym domu się stało.
I nadal nie wiem jak to wszystko opisać.
Nie wiem.

czekoladowaa1208 | 2012-11-25
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2012
Przeczytana: 25 listopada 2012

Miałam mieszane uczucia. Dzięki opisowi z tyłu książki wyobrażałam sobie jej treść zupełnie inaczej. Gdy rozpoczęłam czytanie fabuła mnie nie wciągnęła, wszystko wydawało mi się nudne niczym "flaki z olejem". Jednak im bardziej zagłębiałam się w niecodzienne życie na wyspie, tym robiło się ciekawiej. Zdecydowanym plusem tej książki są dla mnie nieszablonowe postacie- bohaterowie często zaskakiwali mnie zachowaniem, którego bym się po nich nie spodziewała.
Kolejną mocną stroną "Wyspy" jest oczywiście stryj Marten. Jest nam przedstawiany jako samotny mruk, jednak ja poznałam go jako nieco szalonego, roztargnionego naiwniaka (podczas ostatnich stron książki moje zdanie o nim jednak gwałtownie uległo zmianie)- wnosił wiele humoru do tej książki. Nie myślcie jednak, że tylko to ma Wam do zaoferowania Marten Knockers ! Dzięki jego wyspie może odrobinę lepiej zrozumiecie ludzi- ich niecodzienne zachowania, lęki, fascynacje.
Książka o skomplikowanych relacjach międzyludzkich, ludziach...

Elmosiowa | 2016-03-28
Przeczytana: 20 lipca 2015

Bardzo lekka i przyjemna książka do poczytania w wolnych chwilach. Przeczytałam ją w trakcie wakacji, a na książkę trafiłam na wyprzedaży i kupiłam w bardzo okazyjnej cenie: 5 zł :) Kupiłam, przeczytałam i na pewno jeszcze do niej zajrzę. Posiada ona bardzo specyficzny, lekko tajemniczy klimat, często się przy niej uśmiechałam. Bardzo szybko się ją czyta, jest dość ciekawa... Wydaje się dość banalna, ale zakończenie jest świetne. Rozłożyło mnie na łopatki :'D Nieźle się uśmiałam! Warto przeczytać! Mocne 6/10 :)

Kasia Zembrowska | 2014-08-25
Na półkach: Wymienię, Przeczytane, Posiadam

To było jak droga przez mękę. Lektura, choć trudna, tak mi napsuła w tym, jak postrzegałam obyczajówki, że pewnie długo czasu minie, zanim znowu się wezmę za ten gatunek. O, to dobra pozycja do rzucania o ścianę. Bardzo przepraszam Wydawnictwo Nasza Księgarnia, ale tak niestety jest.

Pełna opinia: http://endlessbooks.blogspot.com/2014/08/97-wyspa-polly-horvath.html

InnyŚwiat | 2016-06-20
Przeczytana: 19 czerwca 2016

Książka całkiem przyjemna, pełna niespodziewanych zwrotów akcji, a także wielu niespodzianek. Muszę przyznać, że nie poruszyła mojego serca - nie doprowadziła do łez, ani nie wywołała śmiechu, ale zdecydowanie zaszokowała zakończeniem za co daję jej ogromny plus.

Agnieszka | 2012-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2012

Prosta i latwa, a jednak w glowie zostaje i czytelnik prosi w duchu by ktos w koncu przelamal samotnosc. Dobrze napisana, szybko sie czyta i czasem nawet czlowiek sie usmiecha:)

zlatawiecz | 2016-05-02

Kompletnie nie rozumiem tej książki. Postacie płaskie, bez wyrazu, a akcji 0.

novinka86 | 2015-07-04
Przeczytana: 2015 rok

Książka z nutką humoru, kilka razy nieźle mnie rozbawiła. Czyta się lekko.

pancake8487 | 2012-10-23
Przeczytana: 17 października 2012

Książka o ludziach którzy stracili wszystko,co było dla nich najważniejsze i wbrew woli zamieszkali razem na małej wyspie. Książka jest pełna oryginalnego, intrygującego humoru. Spodobał mi się w niej to, że bohaterowie mają zupełnie sprzeczne charaktery, a jednak tak wiele ich łączy. Fabułę dodatkowo urozmaica tajemnicza historia wyspy i rodziny głównych bohaterek. Książka wpadła mi w ręce przypadkowo, ale jestem nnią mile zaskoczona, chociaż miejscami jest trochę nudna.

emaema | 2011-04-18
Przeczytana: kwiecień 2011

Książka ciekawa, przyjemnie i szybko się ją czyta. Niestety nie zaskakuje niczym nowym i oryginalnym, ale jest pełna ciepla i subtelnego humoru . Polecam na nudne popołudnia ;]