Powiedzcie im, że śmierć nie istnieje

Tłumaczenie: Dorota Rybicka
Wydawnictwo: Medium
Dites-Leur Que La Mort N'existe Pas
978-83-87025-88-5
literatura faktu
Mini

Książka jest zapisem wiadomości od zmarłego syna i innych krewnych, które przez ponad czterdzieści lat otrzymywały za pomocą pisma automatycznego trzy pokolenia tej samej rodziny. Te kontakty to zarówno poruszająca historia rodzinnej miłości, która przekracza granice śmierci, jak i dokładne opisy warunków życia po śmierci, a zwłaszcza związku, który łączy żywych i „umarłych”, przyczyniając się...

Te kontakty to zarówno poruszająca historia rodzinnej miłości, która przekracza granice śmierci, jak i dokładne opisy warunków życia po śmierci, a zwłaszcza związku, który łączy żywych i „umarłych”, przyczyniając się do rozwoju duchowego jednych i drugich.
Nie są one przekazywane po to, by wzbudzić sensację - nadawcy kierują je do członków własnej rodziny. Z dnia na dzień, z miłością i oddaniem, dzielą się swoimi odkryciami zjawisk i praw panujących w zaświatach.
Ich egzystencja, choć przepełniona radością i pięknem, nie jest jedynie „wiecznym spoczynkiem”. Są powiązani więzami miłości z wyższymi planami i angażują się w różne misje służące wyższym celom. Przynależąc do innego świata, pomagają i edukują tych, którzy pozostali na ziemi i często są zagubieni, ponieważ nie znają miejsca swojego wiecznego przeznaczenia.
Znany na całym świecie specjalista od transkomunikacji, ojciec François Brune, opatruje wiadomości z zaświatów obszernym komentarzem i wyjaśnia ich zawartość, czerpiąc z dziedzictwa literatury na temat kontaktów z zaświatami.

hienka7 | 2012-04-19
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 18 kwietnia 2012

Męczyłam się miesiąc i w sumie nic ciekawego się nie dowiedziałam. Według przekazu wszyscy kiedyś się obudzimy w tym lepszym świecie i będziemy razem żyć wiecznie. Niektórym dane może być przeżycie życia jeszcze raz (reinkarnacja), ale są to rzadkie przypadki. Panowie z zaświatów przekonują nas, że tam jest lepiej i wszyscy są szczęśliwi - kiedyś się o tym przekonamy...

Do sprawy można podejść w dwojaki sposób. Można zawierzyć słowom pisma, według których "oko ludzkie nie widziało ani ucho ludzkie nie słyszało..." albo zaczytywać się w opowieściach z zaświatów. Na tych drugich czekają liczne, choć nie zawsze miłe, atrakcje.
Jak przeczytałam, że dwudziestoletni (młodozeszły) Gerald razem z paroma kumplami w niebiesiech "sortuje dusze" to o mało z krzesła nie spadłam i jeszcze długo potem nie mogłam zamknąć ust z wrażenia.
Ja rozumiem, że wojna, że ludziska hurtowo umierały i prosto do tego nieba czwórkami, szóstkami, setkami a nawet w tysiącach, oczekiwałabym jednak, że mnie właściciel tego zakładu osobiście przywita, jest w końcu Gospodarzem, wypadałoby jakoś przyjąć w progach, a nie wysyłać pomagierów.
Samo Niebo to dobrze naoliwiona i sprawnie działająca machina, w której duszyczki poruszają się w łańcuchach (sic!) popychane (żeby nie powiedzieć: dymane) przez jakieś wiatry czy prądy, ale i tak są bardzo szczęśliwe. Kto co lubi.

Damian | 2012-03-26

Dla mnie jedna z moich ulubionych odnośnie tej tematyki

| 2012-03-03

Ciekawa, ale wolę traktować takie książki "z dystnansem"

Cień_człowieka | 2017-08-14
Kasia | 2017-01-18