Warszawski pierścień śmierci 1939-1944

Wydawnictwo: Świat Książki
historyczna

Słynna praca, dokumentująca straty, jakie wskutek terroru hitlerowskiego poniosła ludność okupowanej Warszawy od października 1939 do wybuchu powstania w sierpniu 1944. Składają się na nią: listy nazwisk, liczby, daty, fotografie, fragmenty wspomnień, pieczołowicie zbieranych przez autora. aSprawa egzekucji masowych ujęta została na tle innych przejawów terroru okupanta, jak transporty do obozów koncentracyjnych, blokady domów, łapanki ulicznea a pisze prof. Bartoszewski.

Nibi | 2010-06-29
Na półkach: Na moim regale, Przeczytane

lektura dosyć ciężka, chwilami nużąca, ale warta uwagi. Bratoszewski opisuje represje i akcje okupanta od chwili kapitulacji w 1939r. do ostatnich chwil przed powstaniem. dodatkowymi zaletami są przytoczone teksty obwieszczeń (w oryginalnej pisowni i składni), fragmenty pamiętników i relacji świadków.

Rajtuzo | 2014-06-19
Przeczytana: maj 2014

Trudno mi oceniać książkę dokumentalną. Jest to ciężka lektura, momentami nużąca, jednak pan Bartoszewski wykonał swoją pracę solidnie. Największe atuty tej pozycji to dużo ciekawych zdjęć, nazwiska poległych i wspomnienia świadków.

Matias Szostak | 2015-10-19
Przeczytana: 19 października 2015

W zasadzie tytuły mówią wszystko.
Relacje, opisy zdarzeń, nazwiska poległych.

monikas86 | 2015-08-21
Przeczytana: 04 października 2014