Świętość serca

Wydawnictwo: Akapit
5 (14 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
dona

Głównymi bohaterami powieści są hrabia Otto i Daniela Warner, niestety urodzeniem i majątkiem nie zasługująca - według zwyczajów w starych rodach arystokratycznych - na rolę kandydatki na żonę hrabiego. Czy istotnie Daniela jest prostą dziewczyną? Zanim się to wyjaśni, wejdą na scenę tego romansu pozostałe postacie, a więc tragiczna osoba rosyjskiego księcia, który nie może się pogodzić z...

Czy istotnie Daniela jest prostą dziewczyną? Zanim się to wyjaśni, wejdą na scenę tego romansu pozostałe postacie, a więc tragiczna osoba rosyjskiego księcia, który nie może się pogodzić z faktem odejścia jego żony i córki, po których zaginął wszelki ślad. Tajemniczą i demoniczną postacią jest Helena, która z nakazu arystokratycznej rodziny będzie musiała zostać żoną Ottona.
Jaki będzie finał i jakie rozwiązanie tych skomplikowanych sytuacji - dowie się nasz czytelnik z kart tej zajmującej książki.

Mashe | 2014-05-29
Przeczytana: 29 maja 2014

Pierwsza z książek Jadwigi Courths-Mahler którą poznałam. Od niej zaczęłam się moja przygoda z twórczością tej autorki i jestem zadowolona że znowu mogłam ją przeczytać. Romanse tej autorki choć przewidywalne są wyjątkowo interesujące - możliwe że z powodu jej stylu, bądź historii. Hrabia i jego młoda wychowanica zyskali moją sympatię.

karolciahoga | 2016-02-14
Fantasmagoria | 2016-01-31