Relikwiarz Lukrecji Borgii

Tłumaczenie: Halina Kutybowa
Wydawnictwo: Akapit
Das Reliquiar der Lakritze Borgii
dona

Znany berliński przemysłowiec i zarazem kolekcjoner antycznych dzieł sztuki nagle w tajemniczych okolicznościach umiera. Dochodzenie policyjne nie przynosi rozwiązania i sprawa wyjaśnienia przyczyn tej tragedii spada na jego bratanka oraz... dwie urocze panny, Różę i Erikę Hall. Ten kryminalny wątek ściśle wiąże się z wielką miłością Norberta i Róży, której spełnienie, uwieńczone małżeństwem, kosztuje kochanków wiele łez i cierpień, a zależy ostatecznie od wyjaśnienia okoliczności śmierci wuja. Najbardziej podejrzana, prócz głównego bohatera, okazuje się... rodzina Borgiów.

Shepardówna | 2014-07-08
Przeczytana: 05 lipca 2014

Książka ciekawa , trochę romansu kryminału i histori . Wciągająca ale jednak troche za krótka . Akcja dzieję się dość szybko , niestety kilka sytuacji dało się przewidzieć . Wątek historyczny fajnie wplątany w całą historię . Jak najbardziej polecam do przeczytania . I zapoznania się z kontrowersyjną historią Lukrecji Borgi .

Imari | 2016-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2016

Bardzo fajnie wykorzystany motyw historyczny, poza tym dzieło jak najbardziej typowe dla autorki, a więc cukierkowate, tkliwe i nieco na siłę wyidealizowane, ale ogólnie lektura bardzo przyjemna :)

wrzos118 | 2017-04-23
Przeczytana: 17 kwietnia 2017

Tajemnicza śmierć przeszkodą miłości, tak, ale przeszkodą do pokonania. Prawda wychodzi na jaw. Miłość zwycięża.

karolciahoga | 2016-02-14
Marta | 2015-06-01