Odzyskany klejnot

Tłumaczenie: Anna Nożownik
Wydawnictwo: Akapit
Der wiederbekommene Juwel
dona

To jeszcze jeden romans, którego kanwa są ciężkie perypetie materialne i duchowe dzieci, cierpiących z powodu grzechów młodości popełnionych przez ich rodziców. Renata i Jerzy - bohaterowie książki - należą do dwóch nienawidzących się rodzin, o czym obydwoje nie wiedzą. Przeżyją oboje wiele romantycznych momentów. Miłość ich przejdzie ciężką próbę, zanim ojciec Renaty przekona się, że Jerzy jest przeciwieństwem swego ojca - uwodziciela i utracjusza. Odzyskany klejnot - sygnet z podobizną św. Jerzego, który zgubił onegdaj bohater książki - powraca do niego tak, jak miłość, na której spełnienie już nie liczył.

Zofia | 2015-02-13
mariszach | 2014-09-12